Hilton İstanbul Maslak Sanatı Seviyor

28

Hilton İstanbul Maslak, misafirlerini tasarım harikası bir mekanda, birbirinden değerli sanat eserleri arasında ağırlıyor. Otelin lobi alanında dünyanın dört bir yanından sanat eserlerine ev sahipliği yapan özel bir sanat galerisi yer alıyor. 

İstanbul Maslak’ta bu yıl içinde hizmet vermeye başlayan Hilton Istanbul Maslak, misafirlerine birinci sınıf konaklama deneyimi sunuyor. İşlevsel tasarımı, şık detayları ve kusursuz alternatifler sunan etkinlik mekânlarıyla şehre yepyeni bir soluk kazandıran otelde, 17’si süit, toplam 284 oda yer alıyor. 6 bin 600 metrekare etkinlik alanı, 850 metrekare sütunsuz balo salonu ve üç kata yayılan, her biri en son görsel-işitsel teknolojiyle donatılmış, toplam bin 200 kişiyi ağırlayabilen 22 toplantı odası bulunan Hilton Istanbul Maslak’ı öne çıkarak ise dünyanın dört bir yanından renkli bir sanat seçkisi sunan özel sanat galerisi…

Mimari geçiş süreci

Hilton İstanbul Maslak, lobisindeki özel sanat galerisiyle, misafirlerini adeta bir sergi alanında ağırlıyor. Otelin lobi alanında dünyanın dört bir yanından sanat eserlerine ev sahipliği yapan özel bir sanat galerisi mevcut. Misafirler sürekli değişen serginin sunduğu sanat ve fotoğraf dünyasını deneyimleme şansı yakalıyor. Hilton İstanbul Maslak, aynı zamanda tasarımıyla da dikkat çekiyor. İstanbul’un modern mimari geçiş sürecine tanıklık etmiş bir yapı olan otel, İstanbul ile yakın tarihi bağlamda doğrudan iletişimde olduğu kadar iç mekânsal yaşantısıyla da zaman süzgecinden geçmiş. Oteli tasarlarken binanın tüm yaşanmışlığını ve birikimini kabul ederek yepyeni ve çok daha heyecan verici bir yolculuğa adım atmak istediklerini belirten yüksek mimar Aybala Öz, bu yolda merhum Mete Bora’ya ait olan sanat koleksiyonunu tasarımın bir parçası olarak kabul edip, sanat eserlerinin anlattığı hikayelerle mekanlara özgü farklı kurgular oluşturduklarını söylüyor ve ekliyor:

Sanatın yaşamın merkezinde tanımlamak

“Gelip geçmek (konaklama) işlevini yüzeysellikten kurtarıp, sanatı yaşamın merkezinde tanımlayarak varoluşsal, görsel ve duygusal deneyimlere açık hale getirdik. Seçilen tüm malzemeler, dokular ve renkler birbiri içine gecen birçok hikâyenin sözcüsü olmaya başladı. Böylelikle tüm oda birimlerinde aynı tasarım yaklaşımıyla farklı algılar oluşturmayı başardık. Genel mekânlarda, ışık ve karanlık dengesi kendi karanlığında ışığı bulma yolculuğunu anlatıyor. Otelin ortak hacimlerinde, bu tasarım ilkesine paralel aydınlatma ögeleri kullanılarak farklı görsel oyunlar oynamaya imkân tanıdık. Bu süreçte tasarımcı olarak biz de geçmişimizi bugünümüzü ve geleceğimizi sorguladık ve her birimiz kendi hikâyemizi yeniden yazdık.”

Sanat, düşünceler ve seyahat

Ziyaretçilerine son derece kapsamlı bir deneyim sunmaktan heyecan duyduklarını belirten Hilton İstanbul Maslak Genel Müdürü Özkan Alkan sanata olan yaklaşımlarını değerlendirerek, “Otelimiz seyahat severlerin, yöneticilerin ve tüm misafirlerimizin birbirleriyle temas kurabileceği, anlamlı birlikteliklere adım atabileceği mükemmel bir ortam sunuyor. Sanat eserleriyle dolu bir mekân, aynı zamanda düşüncelerle dolu bir mekândır. Biz, hem konuklarımızı hizmetlerimizden memnun etmeyi hem de burada geçirdikleri süre boyunca duygu ve düşüncelerine hizmet etmeyi amaçladık. Bu yüzden lobi alanımızda onlara eşsiz bir koleksiyon sergilemek istedik” diyor.