Hervé Gambs’in Sekiz Farklı Kokusu

20 yıldan fazla bir süredir, sanatsal yönetmen ve parfüm tasarımcısı olan Hervé Gambs (galerieslafayette.com.tr), hayal ettiği duyusal deneyimlerle bir kez daha karşımızda. Bu kez üç koleksiyon, sekiz farklı kokuyla…

Hayvan derisinden ilham alan Ombre Sauvage, modern ve yoğun bir parfüm. Cildinizde eriyen dayanılmaz bir nota oluşturmak için Madagaskar vanilyası ve tonka ağacı ile büyütülmüş, sedir ağacı zarifliği ve Haiti güve otu kökleri sunuyor.

Değerli ağaçlarla, oryantal güzellik tarafından taçlandırılmış etkileyici bir parfüm olan Bois Dahman, sandal ağacı ve huş ağacı kabuğunu bir araya getiriyor. Bu şehvetli koku, gücün ve karakterin taşması için safran, tütsü ve bir damla vanilya amberiyle buluşuyor. Akdeniz turunçgilleri aroması ve Japon yeşil çayı, Jardin Privé’yi oluşturmak için harmanlanmış. Mandalina ve ılık bergamot tazeliğinin kontrastı, Japon yeşil çayı ile yüceltilerek zarif bir uyum içinde şekilleniyor. Şehvetli ve çağdaş Hôtel Particulier, kehribar ve sandal ağacı notaları ile zenginleşiyor. Gül, vanilya ve tonka ağacının zarif bir karışımı ile hayat buluyor. Coup de Grâce, en saf haliyle duygusallığı ve yoğunluğu temsil ediyor. Cesur bir şam gülünün büyüsü, bu zorlayıcı ve asi koku için derin kehribar, güve otu ve sandal ağacı tabanındaki yoğun safran ile harmanlanıyor. Sınırları aşmanın tadını çıkarmak için, buz gibi muhteşem bir koku arıyorsanız eğer tercihiniz bu kez Eden Palace olmalı. Canlandırıcı aromatik vurgusuyla ardıç meyvesi, bu kokudaki yıldız içerik olarak öne çıkıyor. Aşırı arındırılmış, hafif meyveli, pudralı çiçek notalarının etrafındaki İris Royal ise, safran ile işlenmiş menekşenin narinliğini yansıtıyor. Ve son olarak Oud Plaza… Adeta doğunun tüm ihtişamını teninize yansıtmayı başarıyor. Kokunun merkezine yerleşen ud ağacı, vanilyanın sıcaklığı, silhat ve kehribar ile harmanlanıyor.