Her Maceranıza Eşlik Edecek Bir Yol Arkadaşı: Yeni Breitling Chronomat

Ekstra ince kuvars saatlerin en popüler olduğu bir dönem olan 1984’te Breitling, döneminin en etkileyici tasarımlarından biri olan Chronomat’ı ilk kez saat severlerin beğenisine sundu. İlk kez satışa sunulmasının neredeyse 40 yıl ardından Breitling, efsanevi Chronomat saatini günümüzün jenerasyonundaki kadın ve erkeklerin stiline göre yeniden tasarlandı.

2020 yılında, orijinalinden hareketle güncellenerek yeniden tasarlanan yeni Chronomat, saatin orijinal imza tasarım öğelerinden ve ruhundan ilham alır. Chronomat, uzun zamandır havacılar tarafından tercih edilen bir saat olarak bilinse de, maceraları sadece havada değil, karada ve denizde; yüzeyin üstünde ve altında gerçekleşen insanlar arasında da tutkulu bir ilgi ile karşılandı. Bugünün modayla ilgili tutkulu maceracıları Breitling’in; otantik, günlük ve lüks stillere mükemmel bir şekilde eşlik eden yeni Chronomat koleksiyonuna bayılacak.

Chronomat koleksiyonundaki her bir saat, eşsiz özellikleri sayesinde kolaylıkla benzerlerinden ayırt edilebilir.

Breitling CEO’su Georges Kern “1984 senesinde tasarlanan ilk Chronomat, Breitling ailemizin modern tarihinde çok önemli bir yer tutuyor. Breitling’in köklerine kesinlikle sadık kaldığını kanıtlar nitelikte bir saat. Endüstrinin çoğu o dönemde çabalarını ve enerjilerini kuvars saatlerine odakladığında Chronomat, dünyaya Breitling’in modern mekanik kronografı icat ettiğini hatırlattı. Mesaj yankılandı ve marka daha da zenginleşti. Chronomat Koleksiyonu, her şeyden çok bizi mirasımızla tekrar buluşturduğu için muhteşem bir koleksiyon.”

İkonikleşmiş tasarımı ile bezel, kristali korumasının yanı sıra imza niteliğindeki döner tasarımı sayesinde hakimiyeti kolaylaştırır. Saat 3 ve 9 yönündeki kronograf sekmeleri, tıpkı orijinal Chronomat’taki gibi birbirlerinin yerine kullanılabilir. Böylece saati kullanan kişi, sayma ve geri sayım işlevleri için her iki sekmeyi de kullanabilir. Kasa ile entegre bir tasarıma sahip paslanmaz çelik Rouleaux bileziği, katlanır bir toka ile gelir.

Saatin ibreleri, her ışıkta maksimum okunabilirlik sağlayan Super-Luminova ile kaplanmıştır. Chronomat Frecce Tricolori Limited Edition hariç tüm Chronomat serisi, yine optimum okunabilirlik sağlayan kırmızı bir kronograf ibresine sahiptir. Tüm Breitling saatler gibi tüm Chronomat ailesi de COSC sertifikalıdır ve 200 metreye kadar suya dayanıklıdır.