Harry Winston’ın Winston Candy Koleksiyonu

Harry Winston, bu kez değerli taşların şeker renkli dünyasına doğru keşfe çıkarıyor bizleri. Markanın nadir ve benzersiz mücevherlere olan düşkünlüğünü vurgulayan bu yüzükler tabiri caizse olağanüstü tatlılıkta görünüyor.

Winston Candy koleksiyonunda (harrywinston.com) merkeze yerleştirilen çarpıcı renklere sahip değerli taşlar, pırlantalar ve tamamlayıcı tonlarda canlı renkli taşlarla bir araya getirilmiş. Portakal renkli garnet taşlarından turmalinlere, pastel renkli safirlerden canlı spinellere dek bu sunum; renk, kalite ve boyutlarıyla göz alıcı mücevherlere dönüşüyor adeta.

Koleksiyon ilhamını, farklı tonlara sahip renkli taşların kullanıldığı 1950 ve 60’lara uzanan arşiv taslaklarından alıyor. O dönem, mücevher estetiği, ihtişam ve görkem kelimeleriyle anılırdı.

Bu, Harry Winston için, renkli farklı kesim değerli taşlarla yuvarlak kesim pırlantaların bir araya getirildiği imza niteliğindeki teknikleri kullanarak sıra dışı mücevherler yaratmakla eşanlamlıydı. Kendisi her ne kadar “Elmasların Kralı” olarak bilinse de, sadece elmaslara değil renkli değerli taşlara da doyumsuz bir tutkuyla bağlıydı. Markanın Buradan yola çıkan tasarımcıları, koleksiyonu hazırlarken cesur renk kullanımının, boyutluluğun, oranların ve çeşitli taş kesme tekniklerini bir araya getirmekten kaçınmamışlar.

Farklı yorumlar katabilmek adına adeta fantastik bir yolculuğa çıkmışlar.