Harry Winston’ın Sevgililer Günü Saati

Harry Winston, Avenue Classic Sweet Valentine saat ile cesur ve samimi bir aşk mesajı veriyor.

Sedef bir kez daha bu kompozisyonda da başrolü oynayarak, Harry Winston’ın bu değerli doğal elementle süregelen aşk ilişkisini yeni yaratıcı yolların keşfiyle birleştiriyor.
Farklı büyüklüklerdeki kırmızı sedef kalplerin boyutları kadranın üst kısmına doğru kademeli olarak artıyor. En son teknolojinin kullanıldığı dinamik üç boyutlu kalpler kusursuz şekilde arka planda yukarıya süzülüyor ve düz sedef kakmaların aksine, kalplerin büyüdükçe daha da dolgunlaşması kıvrımlarının profilden görünür olmasını sağlıyor.

New York’taki Fifth Avenue çok uzun bir süredir Harry Winston’ın hikayesinde kilit bir role sahip olmuştur. Dünyanın en prestijli alışveriş destinasyonu olması ve göğe uzanan gökdelenleri ile tanınan Fifth Avenue, aynı zamanda da Harry Winston’ın Flagship Salonudur.

Harry Winston 1932 yılında mücevher imparatorluğunu kurduğunda, Art Deco akımı en parlak zamanlarını yaşıyordu. Bu dönemin stil akımından ilham almış olan Avenue Classic, bileği kavraması için hafifçe kavis verilmiş 18 karat beyaz altından üçgen biçimli şık bir kasaya sahiptir.

Kasanın her iki tarafında bulunan klasik kemerler, Harry Winston’ın Fifth Avenue Salonunun ünlü giriş kapısının küçültülmüş birer kopyası ve Avenue Collection’ın ikonik özelliğidir. Bezel, tırnaklar ve hatta kasanın yanlarında bulunan toplam 48 ışıltılı parlak kesim pırlanta markanın pırlanta konusundaki uzmanlığına atıfta bulunuyor.

Sadece 14 parça ile sınırlı olan Avenue Classic Sweet Valentine, bu çarpıcı saatin kadranını hatırlatan değerli kırmızı kalplerle süslü beyaz bir kutu içinde sunulmaktadır