Harry Winston’ın Emerald Saatleri

 

Kadranın vintage zarafeti bizi zamanda bir yolculuğa çıkarıyor.

Mücevher tasarımcısı Harry Winston, değerli taşların kesimi ve yerleştirilmesi konusundaki çağdaş yaklaşımıyla Amerikan mücevher çevrelerinde devrim yarattı kuşkusuz. Tasarımcının adını taşıyan markası Harry Winston’ın bu anlamda öne çıkan Emerald Koleksiyonu bu defa, Harry Winston saatleri için bir ilk olan sarı altından zarif bir modelle karşımızda. Vintage ayrıntıları, koyu renk çağdaş bir kadran ve ışıltılı pırlantalarla bir araya getiren Harry Winston Emerald, markanın efsanevi tasarımlarını bir adım öteye taşıyor. 18 karat sarı altın kasayla sunulan yeni Emerald modeli, kontrast yaratan koyu renk kadranıyla şık bir birliktelik sunuyor.

Taşları eski moda, ağır metal düzenlemelerden kurtaran dinamik teknikleri, taşların iç güzelliklerini ortaya çıkarıyor. Harry Winston’un sevdiği kesimlerden biri olan zarif zümrüt kesim, 18 karat sarı altın kasanın sekiz köşeli siluetine yansıtılmış. Sekizgen zümrüt kesimin kenarlarını vurgulamak için 53 yuvarlak kesim pırlanta kasayı süslüyor ve kurma kolundaki tepesi kesilmiş pırlanta saate ışıltı katıyor.

Saat ve dakika işlevlerini bir araya getiren antrasit gri kadran, sarı altın ve pırlantalarla muhteşem bir kontrast yaratıyor. Üstelik güneşli havalarda, güneş ışını yüzeyi ve ışığı benzersiz biçimde yansıtıyor. Üç yuvarlak kesim pırlantadan saat imleri ve saat 12 konumundaki zümrüt biçimli altın Harry Winston logosu kadranı kusursuz bir biçimde tamamlıyor.