Harry Winston’dan Çağdaş Bir Klasik: Emerald Koleksiyonu

Kurucusu Harry Winston’ın uzun yıllardır biçime duyduğu büyük merakı ile Harry Winston, Bay Winston’ın tercih ettiği pırlanta kesiminin – zümrüt kesim – ince zevkliliğine ve gücüne vurgu yapan çağdaş bir saat serisi olan Emerald Koleksiyonunu sunuyor.

Markanın saat portföyünün son üyesi olan Emerald Koleksiyonu, sekizgen formdaki kasasıyla öne çıkan çağdaş bir klasik.

Koleksiyon; kişisel tercihlere ve kullanıcısının bireyselliğine hitap etmek için farklı kasa boyutlarından kadran renklerine ve kayış seçeneklerine kadar pek çok farklı stil sunuyor.

2016 yılında piyasaya sürülen 18 mm’lik model, kendisini anında ‘olmazsa olmaz’ bir model haline getirdi. Zarif ve fark edilen tasarımıyla bu minik güzelliğin farklı yorumlamaları, kendine has kimliğe sahiptir. Öncülünün yolunu takip eden 33 mm’lik daha büyük bir modelin lansmanıysa 2019 yılında yapıldı.

Sekizgen formlu kasalarıyla bu iki serinin kendine has bir kaplaması var. 18 mm’lik modeller, markanın “Pırlantalar Kralı” mirasına atıfta bulunan pırlanta mıhlamalı bir bezel ile dikkat çekiyor. Daha mimari yapıdaki 33 mm’lik kasa ise eğimli detaylarıyla kadran dinamiğini vurguluyor. 33 mm’lik kasa, pırlanta mıhlamalı olarak da mevcut.

18 mm ve 33 mm’lik modellerin her ikisi de 18 ayar beyaz veya pembe altından üretilmiştir; ayrıca 18 mm modeli, markanın tarihinde bir ilk olan sarı altın kaplamasıyla da piyasaya sunuluyor. Saten cilalama veya sedef kaplamayla hazırlanan Emerald Koleksiyonunun tüm kadranları, 18 ayar altın Harry Winston logosuyla veya zümrüt kesim bir değerli taşla taçlandırılmıştır.

Tasarımdaki zarafeti arttırarak zümrüt, parlak kesim değerli taşlarla merkezi sekizgen motifli sedef kadranların bazılarında bir kez daha ön plana çıkarılmıştır. Aralarında klasik Winston mavisinin de yer aldığı çarpıcı renkleriyle saten cilalı kadranlar, ince bir cazibeyi ortaya koyuyor.

Üç pırlanta, kadın saat modellerinde saat 3, 6 ve 9 pozisyonunu işaret ederken üç boyutlu saat indeksleriyse 33 mm’lik modellerde saatlerin yerini gösteriyor. 33 mm’lik modellerde ayrıca eğimli kenarlar ve zümrüt şeklinde ikonik bir tarih penceresi bulunuyor.

En yüksek kalitede İsviçre quartz ve otomatik mekanizmalarla çalışan Emerald Koleksiyonu, günlük kullanım için kullanışlı özellikler sunuyor. Bay Winston’a adeta bir övgü niteliğindeki Emerald saatleri, Harry Winston’ın özünü kusursuz biçimde yansıtıyor.