Han Solo, Stil İkonu Mu?

Star Wars hayranlarının bir süredir beklediği Solo: A Star Wars Story filmi bugün gösterime girdi. Serinin efsanevi karakteri Han Solo’nun gençlik yıllarını anlatan film üzerine bugüne kadar çok yazıldı, çizildi. Star Wars hayranlarının kelimenin tam anlamıyla bir uzay western’i izleyeceği gün gibi ortada ancak biz spoiler vermeyeceğiz. Genç Han Solo’yu farlı bir açıdan ele alacağız: Solo, stil ikonu olabilir mi?

Hemen yanıtlayalım: Evet! Zira Han Solo, görünümüyle ‘dünya dışı tarz’ı başarıyla temsil edebilir. Tüm yaş gruplarından erkeklerin –hatta kadınların– yaşamlarının bir bölümünde Star Wars kahramanlarına mutlaka öykündüğü gerçeği göz önüne alındığında, “neden olmasın” diye düşünmeden edemiyoruz.

Her ne kadar havalar ısınmaya başlasa da, yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz bu Han Solo ceketi gelecek sezonun ‘it’ parçalarından biri olabilir. Matchless’ın Han Solo Koleksiyonu’nda yer alan bu ceket eskitilmiş Matchless derisinden. Düğme ve ilik yerine yerleştirilen mıknatıs sayesine kendiliğinden iliklenebiliyor.

Bu ceketler sahiplerini kahramana dönüştürür mü bilemiyoruz ama kadın versiyonlarının tek farkı ilik yönlerinin erkeklerinkinden zıt oluşu. Bir de daha fit görünmenizi sağlayabilmeleri…

Eğer gardırobunuzun daimi konuklarından biri de sneaker’lar ise, bu Po-Zu imzalı çift sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Efsanevi karakterden ilham alınarak üretilen sneaker’lar koyu rengi ve yan taraflarına işlenen kırmızı şeritleriyle hayli iddialı görünüyor. Çevreye duyarlı bir şekilde sürdürülebilir materyallerden üretilen sneaker’ların bu ay satışa sunulduğunu da hemen belirtelim.