Güney Afrika’da Safari

Her safarinin en güzel taraflarından biri yavaşlayarak doğanın ritmine uyum sağlamanın verdiği mutluluktur. Ama bu anlık hazlardan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmiyor; en azından andBeyond Tengile River Lodge’da.

Aralık ayında açılan Sabi Sand, mükemmel konumu sayesinde doğal yaşamla kelimenin gerçek anlamıyla iç içe olma meselesini çözmüş durumda. Güney Afrika’nın çok talep gören Kruger Ulusal Parkı’nın hemen dışındaki güneş enerjili lodge’un Sand Nehri boyunca yaklaşık 10.500 hektarlık araziye erişiminin oluşu leoparlar, aslanlar ve diğer yırtıcılarla karşılaşmayı kolaylaştırıyor.

Bu, diğer safaricilerin genellikle ulaşmakta zorlandığı bir ayrıcalık. İhtiyaç duyulan fazla, ancak memnuniyetle kabulleneceğiniz türden konfor seçenekleri barındıran kampın kendisi de ayrı bir mesele. Tengile yerel Tsonga dilinde “huzur” anlamına geliyor ve ısmarlama mobilyalar, özel havuzlar, Güney Afrika’nın lüks cilt bakım markası Healing Earth’ün spa terapileri, yıldızların altında servis edilen sebze ağırlıklı gurme yemeklerle donatılmış beş büyük süiti en iyi anlatan kelime de “huzur”… Safaride garanti yoktur. Sonuçta çekiciliğinin bir sebebi de bu değil mi? Ama önceden kestirilmez Sahra Altı yaban hayatı deneyiminin mükemmelliğe neredeyse en yakın halini burada bulabilirsiniz. andbeyond.com