Güneş Tılsımı

Aztekler’in atası sayılan Nahua, Adler’in bu inci kolyesine adını veriyor. Efsaneye göre, yok oluştan önce pek çok halk ve birçok güneş yaratılmıştı. Bu etnik grup, güneşin yok oluşuna karşı mücadele ediyordu. Zamanın akışı da bu yaşamsal misyonla şekilleniyordu. Güneş taşı diye de adlandırılan Aztek Güneş Takvimi olağanüstü bir astrolojik çalışmanın ürünüydü. İşte bu yüzden Adler’in Nahua kolyesi bu mitolojinin simgesine dönüşüyor.

Başroldeki 13,10 karatlık damla kesim pırlanta, su damlasını anımsatan iki sıra inci arasında yükselmekte olan güneş gibi duruyor. Art arda gelince bakırımsı bir renge bürünen Filipinler’in 36 adet altın renkli incisi ve Avustralya’nın 76 adet beyaz Keshi incileri benzersiz parlaklığıyla büyülüyorlar. Öyle parlaklar ki, dayanılmaz bir dokunma arzusu yaratıyorlar. Kolyenin merkezinde bulunan 295 adet pırlantayla bezeli parça, tüylü bir Aztek başlığını andırıyor. Sihirli bir etkisi varmış gibi duran ‘başlık’ gerçek bir tılsım gibi… Ve güneşin ruhunu taşıyormuş gibi hayat dolu.

Güneş ışınlarını anımsatan damla kesim pırlantalar, başlığın tüylerini temsil ediyor.
Kolye üzerinde tılsımın yerini değiştirerek ya da nadir pırlantasını yüzük olarak kullanarak kendi yazgınızı kontrol edebilirsiniz.