Gucci’nin 2019 Koleksiyonu ve Yeniden Harry Styles!

 

Bilenler bilir, İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Harry Styles‘ın on parmağında on marifet vardır. Harry Styles, Sonbahar/Kış 2018-19 koleksiyonu için geleneksel bir Londra kafesinde, yanında evcil tavuk ve köpekleriyle Gucci özel dikim giysileriyle fotoğraflanmıştı. Bu kampanya sosyal medyada büyük ses getirmişti. Kampanyada Harry Styles’ın sempatik karakteri, Alessandro Michele’in yaratıcı styling’iyle birleşince ortaya rengarenk bir dünya çıkmıştı.

Gucci, sevilen isimle Gucci Cruise 2019 Erkek ‘Tailoring’ Kampanyası’nda da çalıştı. Son kampanya için Kuzey Londra’da bir balık restoranından çıkıp Roma’nın kuzeyindeki Viterbo civarında yer alan tarihi Villa Lante’ye seyahat eden Harry Styles, bir koyun, keçi ve domuzcukla poz verdi.

16. yüzyıldan kalma bir İtalyan villasının Rönesans bahçelerinde, Mannerist’e gördüğümüz sıcak karelerin arkasında fotoğraf sanatçısı Glen Luchford var.

 

Harry Styles ne giyiyor dersek? “Koleksiyonun terzi elinden çıkma teknik parçalarını” cevabını verebiliriz. Üstelik tüm parçalar desenleri, renkli jakarlı yapıları, kabartmalı örgüleri, yamaları ve alışılmadık proporsiyonlarıyla Gucci’lenmiş!

 

 

Kampanya, Harry Styles’ın kendine has şehirli havasıyla taşıdığı Gucci terzi gardırobunu, son derece oyunbaz bir şekilde, antik objeleri çevreleyen süs havuzlarıyla, yeraltı odalarıyla ve labirentlerle bezeli, klasik şekilde stilize edilmiş bahçede fotoğraflıyor.

Sosyal mecralarda #GucciTailoring hashtag’iyle paylaşılan kampanyanın sanat yönetmeni ise Christopher Simmonds.