Gucci’den Harmony Korine’e Özel Sergi

Gucci, Amerikalı film yönetmeni ve senarist Harmony Korine’e ithafen düzenlenecek sinematik bir sergiye ev sahipliği yapacak. Harmony Korine – The Crack-Upadlı sinematik sergi on filmden oluşuyor.

Milano Erkek Moda Hastası süresince devam edecek olan sergi Gucci Hub’da gerçekleşecek. 13-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Harmony Korine – The Crack-Up adlı sinematik sergi için özel bir sinema salonu inşa edilecek. Gucci Hub’ın devasa hangar alanlarında kurulacak olan sinema salonu, kırmızı kadife perdeler, koltuklar, kanepeler ve tiyatral aydınlatmalar kullanılarak sinemanın altın çağının büyüsünü yansıtacak şekilde inşa edilecek.

Bu girişim, Harmony Korine’i onurlandırma yönünde Alessandro Michele tarafından alınan karar sonucu hayata geçiriliyor.

Gösterimi gerçekleştirilecek filmler arasında Harmony Korine’nin yönetmenliğini üstlendiği birçok yapım bulunuyor. Bunlar arasında; 1997 yapımı Gummo, 1999 yapımı Amerikan deneysel dram filmi Julien Donkey-Boy, 2009 yapımı kara mizah korku filmi Trash Humpers bulunuyor. Bu filmler arasından Trash Humpers’ın gösterimi serginin kapanış tarihi olan 16 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek ve bir sanatçı, yönetmen ve fotoğrafçı olarak eserleri hakkında konuşmak üzere sahneye çıkacak olan Harmony Korine tarafından bizzat tanıtılacak.

Bu yapımlara ek olarak Gucci, Harmony Korine’nin kendisine özgü bakış açısını şekillendirmesinde büyük etkisi olan diğer yapımcıların filmlerinden bir seçkiyi de gösterime sunacak. Bu seçki ise şu filmlerden oluşuyor: Every Which Way but Loose (yönetmen James Fargo; 1978), Stroszek (yönetmen Werner Herzog; 1977), Heat (yönetmen Dick Richards; 1986), Pixote (yönetmen Hector Babenco; 1981), Fletch (yönetmen Michael Ritchie; 1985) ve Murmur of the Heart (yönetmen Louis Malle; 1971).

Film gösterimleri, uygunluk durumuna göre harmony.gucci.com internet sitesi üzerinden yapılacak kayıtlar yoluyla halka açık olacak.