Gryphon Audio Designs

Ethos, kompakt disk sektörünün beş haneli zirve noktası.

Gryphon Audio Designs (gryphon-audio.dk) kurucusu Flemming Rasmussen’in temiz Danimarka estetiğini ve müzik röprodüksiyon zincirinin her noktasında “sonik nötrlük” hedefini (özellikle bas ya da tiz bölümlerde sesi süslü frekanslardan arınmış halde sunmak) yansıtan ileri teknoloji ürünü elektronik aletler ve hoparlörleriyle ünlü. Bu çerçeve doğrultusunda Gryphon’un yeni Ethos CD oynatıcısı dünyanın en iyisi olması amaçlanarak tasarlandı ve laboratuvar aletlerinin hassasiyetiyle inşa edildi. Ethos, fiziki medyanın yani kompakt diskin CD iletimi ile dijital-analog dönüştürücünün kusursuz kombinasyonuna sahip bir oynatıcıda işlenmesi durumunda hâlâ dijital röprodüksiyon piramidin zirvesinde bulunduğunu hakkıyla kanıtlıyor.

Kapak: İstiridye kabuğunu andıran benzersiz kapak tasarımı, pikap kolunun plaktan kalkması ritüelini akla getiriyor.

İletim: Austrian Stream Unlimited’ın tepeden tırnağa yeni mekanizması ful ayrışmış, tamamen metal iletim gövdesine sahip. Plastik ya da damgalı bir düzenek içermiyor.

İzolasyon ayakları: Bağımsız ayarlanabilen Atlas Spikes, oynatıcının gövdesinde mikro-rezonanslar yaratan ve sesin saflığını bozabilen derin bas seslerdeki hava titreşimlerini emiyor.

Kontrol Paneli: Cam dokunmatik ekran temel fonksiyonlardan daha fazlasını sunuyor. OCD dinleyiciler frekans bandına yoğun biçimde ince ayar çekilmesine izin veren azalma filtreleri aracılığıyla sesi mümkün olan en son noktaya kadar işleyebiliyor.

Gövde: Üçgen şeklindeki formu istikrarlı bir platform yaratıyor ve CD oynatıcısının analog döner tablanın dijital karşılığı olduğunu ima ediyor.