Grand Palais, Chanel ile Yenileniyor

Ünlü Fransız moda evi Chanel, her sezon defilelerine ev sahipliği yapan Paris’teki Grand Palais’nin restorasyon sürecinin sponsoru oldu! 2020Aralık’ında başlaması planlanan restorasyon devam ederken, Grand Palais’nin bir bölümü 2023 yılında halka ve etkinliklere açılacak.

 

Tıpkı moda evinin kurucusu Gabrielle Chanel’in yaptığı gibi, Chanel de Paris’in kütlürel ve artistik güzelliklerini korumak için büyük çaba harcıyor. Chanel’in Paris’e olan bağlılığının sembollerinden biri olan Grand Palais’nin restorasyonu için marka şimdiden 25 milyon Euro’yu gözden çıkardı bile.

 

 

Dünya Fuarı için 1900 yılında inşa edilen Grand Palais, Avrupa’nın en güzel tarihi yapılarından biri. 2005’ten bu yana Chanel’in Artistik Direktörü Karl Lagerfeld önderliğindeki defilelerin sahnesi olan mekan, şimdiye kadar Chanel şovlarında bir uzay üssüne, yağmur ormanlarına, buzdağına dönüştü.

 

Chanel, Paris’e olan saygı duruşunu Grand Palais ile sınırlamıyor. Moda evi şehrin önemli kültür ve sanat alanlarına da katkıda bulunmaya devam ediliyor: Palais Galliera içerisindeki sergi alanları, 2019’da açılacak Paris Moda Müzesi ve 2020’de inşa edilecek ve Chanel’in Métiers d’art koleksiyonlarına bir saygı duruşu niteliği taşıyacak yeni sanat kompleksi de Chanel tarafından destekleniyor.