Geçmişle Gelecek Arasındaki Köprü: Breitling Navitimer 8

 

Kronografları ve havacılıkla arasındaki güçlü bağlarıyla ünlü Breitling, yeni bir pilot saati koleksiyonu olan Navitimer 8’in tanıtımını gerçekleştirdi; Bu model, adıyla 1938 yılında kokpit aletlerinin yanı sıra sivil ve askeri kullanıma yönelik klasik pilot saatleri üretmek için kurulan Huit Havacılık Departmanı’na saygı niteliğinde.

Willy Breitling, kokpit ekipmanlarının sunduğu sekiz günlük güç rezervine atıfta bulunarak, koleksiyona Fransızca’da “sekiz” anlamına gelen “Huit” adını verdi.

 

 

 

2017 yaz aylarından bu yana Breitling’in CEO’su olan Georges Kern bu yeni ürün gamı için oldukça heyecanlı. Kern, “Navitimer 8 ile sadece zengin mirasımızı değil, aynı zamanda kronografik aletler yaratmadaki öncü rolümüzü de onurlandırıyoruz,” diyor. “Fakat Navitimer 8 geçmişimize övgü niteliğinde olmakla birlikte, aynı zamanda çok daha önemli bir rol de üstleniyor. Son derece heyecan verici bir geleceğin kapılarını açıyor.”

 

 

Koleksiyondaki beş modelin her biri, en ince detayına kadar üzerinde çalışılmış, yüksek bir tanınırlık değerine sahip bir tasarım kodunu ifade ediyor. Huit Havacılık Departmanı tarafından yaratılan taşıt üzeri saatlerin ve kol saatlerinin tasarımını derinlemesine inceleyen Breitling’in Kreatif Direktörü Guy Bove, Navitimer 8’in dış tasarım unsurlarının ardındaki esin kaynağını şu şekilde açıklıyor: “Navitimer 8’le, markanın geleceğine dair vizyonumuzla uyumlu, fakat aynı zamanda yirmi yüzyılın ortalarına ait muhteşem Breitling saatlerine övgü niteliğinde bir saat yaratmak istedik. Tasarım açısından bakıldığında Navitimer 8, Huit’in taşıt üzeri saatleri ile Navitimer arasında benzersiz bir konuma sahip.”