Geçmişin İzinde: The Bodrum Edition

Tasarımının bir kısmı -18. yüzyıldan 1970’li yıllara kadar kullanılan- Yalıkavak yel değirmenlerinden ilham alan The Bodrum Edition, dekorasyonunda yer verilen taş, ahşap plakalar ve yelken kumaşları, antik odun masalar ve taş döşemeli sonsuzluk havuzlarıyla bu eski geleneği günümüze taşıyor. Arkeologlar tarafından Ege Denizi tabanından çıkartılmış, şarap ticareti için kullanılan antika testiler ve amforalarına otelin lobi ve lounge bahçesinde rastlayabilirsiniz. Bu eşyalar yalnızca geçmişe ait kalıntılar değil, The Bodrum Edition’ın bölgenin zengin yerel tarihine, eşsiz tatlarına ve doğasına gösterdiği özeni de simgeliyor aslında.

Uluslararası otel endüstrisinin ünlü ismi Ian Schrager’ın yenilikçi vizyoner konseptinden doğan ve Marriott International işbirliği ile kurulan The Bodrum Edition, bölgenin zengin yerel tarihine, eşsiz tatlarına ve doğasına her daim özen gösteriyor. Resepsiyonsun üzerine yuva yapmış kırlangıçların ötüşleri ve Tilkicik Koyu‘nun cam gibi berrak denizinin mavi gökyüzüyle buluştuğu manzarasıyla misafirlerini karşılaması bu yüzden. Lobi önündeki bahçeden toplanmış Bodrum’a has adaçayıyla harmanlanan ev yapımı limonatanızı yudumlarken otelin büyük bir bölümünde gözünüze çarpan gri meşe kaplamalar arasında huzur yakalayabilirsiniz. Bahçelerdeki zeytin ağaçları da cabası…

Bu sene artan talepler doğrultusunda otelin oda sayısı 108’e, restoran sayısı da üçe çıkarılmış. Sabah ve gün boyu geleneksel Türk kahvaltısını The Kitchen at The Bodrum’da deneyimleyebilecek olan misafirler, otel bünyesinde yeni hizmet vermeye başlayacak Morena Restoran’da da öğle ve akşam yemeklerini yiyebilecekler. The Bodrum Edition’ın imza restoranı Brava ise fine dining konseptinde konuklarını ağırlamaya devam edecek.

Otelin sonsuzluk havuzuna ve plaj resepsiyonuna olan yakınlığı sayesinde, hem konaklayan hem de dışarıdan gelen misafirler için kolay ulaşılabilen spa alanı ise arınmak için oldukça ideal görünüyor. Özel kabanalar ve su sporlarına olanak tanıyan bir iskeleye sahip, gözlerden uzak beyaz sahil ise Ege Denizi’ni farklı bir açıdan deneyimlemenizi sağlayacak. Burada kürek, kano, su arabası ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Ayrıca otelin son teknolojinin uygulandığı aletlere sahip fitness salonunda kendi ritminize uygun veya bir eğitmen tarafından size özel hazırlanmış programa göre egzersiz yapabilirsiniz.

Otelin casual grill konseptli Morena restoranının haricinde; Latin Amerika, Peru ve Akdeniz Mutfağı esintili Brava ile lezzetli aperatiflerle sunulan kokteyllerin eşlik ettiği Discetto’da unutulmaz yemek deneyimi Bodrum da sizleri bekliyor.