Fotoğraflık Lezzetler

Adı Monochrome, ama bu brasserie’nin lezzetleri oldukça renkli. Tasarım firması Lagranja Design’ın “fotoğraf ışıktır” sözünden ilham alan mekânın ışığı, lezzetlerinden geliyor.

Tarihi Bomonti bira fabrikası’nı hayata döndüren Bomontiada’daki Monochrome (monochrome.com. tr), brasserie konseptine yeni bir soluk getiriyor ve menüsünü de buna göre güncelliyor. Monochrome lezzetleri hem göze hem damağa hitap etmek üzere tasarlanıyor. Sabredebilenler için tabaklar önce fotoğraflık, ardından tadını çıkarmalık.

Mekânda öğle yemeği için menünün iddialı lezzetlerinden Bonfile Taco’yu tercih edebilirsiniz. Ama hazır olun, böylesini yemediniz. Tabak ilk görüşte sizi renkleriyle büyülüyor. Bonfile Taco’da ete; guacamole sos, jalapeno, Meksika biberi, kişniş, taze soğan ve Sriracha sos eşlik ediyor. Yanında karamelize misket limonu ile sunulan taco’da, hafif erimiş çedar bu lezzetleri yumuşatırken, taze marul da ferahlık katıyor. Klasik lezzetleri özel reçeteleri ile farklılaştıran Monochrome menüsünde “Tavuk Şinitzel” ve hindistan cevizi ve zencefille marine edilen “Hindistan Cevizi ve Zencefilli Tavuk” da bir hayli popüler.

Kısaca, Monochrome sayısız lezzetli seçeneğiyle, öğle yemeklerinizin ya da konser öncesi atıştırmaların gözde mekânı. Çok aç değilseniz, kahve ve sohbet için de uğrayabilirsiniz; fakat gelip geçen tabakları görünce fikrinizin değişmeyeceğini garanti edemeyiz.