Figen Batı’dan Yedinci Kişisel Sergi!

Tuval üzerine akrilik boya tekniğiyle soyut üretimler yapan Figen Batı, yedinci kişisel sergisi ‘Transformasyon’ ile 12-29 Şubat günleri arasında Sevil Dolmacı Art Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.


Otuz yıllık sanat kariyeri boyunca altı kişisel sergi gerçekleştirmiş olan Figen Batı, yurtiçi sergilerinin yanı sıra Japonya, Yunanistan, Fransa ve İspanya’nın da dahil olduğu birçok ülkede karma sergilerde eserleriyle yer aldı. Sanatçının eserleri, yurtiçi ve yurtdışında bulunan birçok özel koleksiyonda yer aldı ve müzelerde sergilendi.

Tuval üzerine akrilik boya tekniğiyle soyut üretimler yapan sanatçı, Sevil Dolmacı Art Gallery ev sahipliğinde gerçekleşecek yedinci kişisel sergisi ‘Transformasyon’ ile izleyiciyi hayatın, evrenin ve dünyanın içinde bulunduğu hızlı değişimi gözlemlemeye davet ediyor.

1989 yılı Marmara Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Ana Sanat Dalı’nda lisans eğitimini noktalayan Figen Batı, ‘’Çağdaş Mimaride Resim’’ teziyle aynı okulda lisansüstü eğitimini tamamladı. Sanatçı, Yeditepe Üniversitesi, Plastik Sanatlar Bölümü, Resim Ana Sanat Dalı’nda doktora eğitimine devam ediyor. Ergin İnan, Mustafa Pilevneli, Kadri Özayten ve Metin Şahinolgu gibi isimlerden ders almış olan Batı, Ömer Uluç ve Devrim Erbil gibi Türk sanatının önde gelen isimleriyle uzun süreli çalışmalar gerçekleştirdi.