Ferrari ve Lamborgini’den İlham Alan İtalyan Yatlar

Mondomarine’in Classic süperyat serisi, Ferrari GT’nin hatları ve keskin çizgilerinden ilham alınarak tasarlanmış. Mondomarine, zaman içinde sürekli gelişen modelleriyle dikkat çekmeyi başaran ünlü bir İtalyan markası. 41 yıl önce süperyat üretimine başlayan marka, ezber bozan modelleri ile ön plana çıkmaya başladı. Markanın en iddialı örnekleri, yakut rengi gövdeye sahip olan Ipanema, fütüristik Sea Falcon ve yuvarlak hatlara sahip olan Okko. Geçen yıl Palumbo Group’un bünyesine katılan marka, müşterilerine iç tasarımda yeni bir bakış açısı sunmaya başladı. 25 yıldır tasarımlarıyla ödüller kazanan Luca Dini, Classic serisinin de tasarımlarını yapmış.

Üç yıl önce göz kamaştırıcı mavi gövdesiyle görenleri büyüleyen Sarastar’ın da tasarımcısı olan Dini, Classic serisini tasarlarken Sarastar’dan ilham almış. Dini, eski tasarımlarının yenilerine bir zemin hazırladığını ve bir nevi yeniden doğuş olduğunu belirtiyor. İtalyan tasarımının hem sportif hem de zarif yönünü, yeni Mondomarine modellerine de aktarmış.

Bu modellerin asıl amacı, biçimi işlevle buluşturmaya ve görsel çekiciliği tekrar aktarabilmeye dayanıyor. Dini, “Bakan kişinin gözlerinin ahenge ve boyutlara kenetlenmesi, sonrasında ise detaylarla zenginleştiğini fark etmesini istiyorum. Amacımız yumuşak ve keskin arasında bir kontrastlık sağlayarak harmoni oluşturmaktı” diyor. Tasarımcı, çocukken çok sevdiği spor otomobilleri referans almış. Ferrari’nin soft, kıvrımlı görünümüne rağmen keskin hatlarının olması serinin tasarımlarda da gözümüze çarpıyor. Bu özellikler yatın hareketlerini ön plana çıkarırken devinim ve dinamizm katıyor. Alıcılar, düzen, iç ve dış tasarım anlamında birçok seçeneğe sahip olacak. Bir yata bu kadar para ödediyseniz kendi kişiliğinizi yansıtan yatı seçme hakkınız var, değil mi? Üstünüze tam oturan, rahat bir kıyafet giymiş gibi hissetmelisiniz.