Feretti’nin Cannes’daki Beş Yıldızı

11-16 Eylül’de gerçekleşecek 41. Cannes Yat Festivali, Ferretti Group’un Ferretti Yachts 670, Custom Line 120’, Custom Line Navetta 42, Riva 110’ Dolcevita ve Riva 66 ‘Ribelle isimli yatlarının tanıtımına sahne olacak.

Stil ve tasarım, konfor ve yaşanabilirlik, teknolojik yenilikler ve performans açısından mükemmelliği hedefleyen Feretti Group, motor yat tasarımı, üretimi ve satışı alanında dünya liderleri arasında. Prestijli ve seçkin markalar arasındaki Riva, Pershing, Itama, Mochi Craft, CRN ve Custom Line’ı çatısı altında bulunduran grup beş süper yatıyla 41. Cannes Yat Festivali’ne katılıyor. Fırsattan istifade biz de bu yatlara yakından bakıyoruz.

1 The Premières Feretti Yachts 670

Dış tasarımı Francesco Paszkowski Design tarafından ve iç tasarımı da Francesco Paszkowski Design & Ferretti Group ortaklığında gerçekleştirilen The Premières Feretti Yachts 670, Ferretti Yachts (Forlì – Italy) tersanesinde üretilmiş. Bu yatın köprüsünde, hem uzayın sonsuzluğu hem de alanın yaşanabilir oluşu vurgulanmış. Zarafet, konfor ve performans düzeylerinin artırıldığı bu yat, mimar Filippo Salvetti ile ortaklaşa tasarlanan dış tasarımlı ilk Ferretti Yachts gemisi olmasıyla da dikkat çekiyor. 67 feet (20.24 metre) uzunluğa sahip yatın 25 metrekarelik bir yaşam alanı bulunuyor. Ana süit, güvertenin altında ve yatın merkezinde yer alıyor ve aynı zamanda bir antre alanı içeriyor.

2 Custom Line 120’

Yine dış tasarımında Francesco Paszkowski Design’ı, iç tasarımında Francesco Paszkowski Design & Ferretti Group’u gördüğümüz Custom Line 120’, Ferretti Group Superyacht Yard (Ancona-İtalya) tersanesinde üretilmiş. Custom Line 120′, çağdaş tasarımın en son trendleri doğrultusunda seçilmiş mobilyalarla döşenmiş. Salona erişimi sağlayan yenilikçi cam kapıları, bir havacılık şirketiyle birlikte tasarlanmış. Yatta su oyuncakları için kıç tarafında ayrılmış bölümler, tasarımdaki cömertliği de vurguluyor. Custom Line 120′, 100 metrekarelik geniş güvertesiyle de dikkat çekiyor. Yat, 26-29 Eylül günlerinde Monaco Yacht Show’da da sergilenecek.

3 Custom Line Navetta 42

Dış tasarımında Studio Zuccon International Project’i, iç tasarımında ise Studio Zuccon International Project & Ferretti Group’u gördüğümüz Custom Line Navetta 42, Ferretti Group Superyacht Yard (Ancona – İtalya) tersanesinde üretilmiş. Yeni Navetta 42, geminin cömert hacimlerini en iyi şekilde sergileyen tamamen özelleştirilebilir iç mekânlarının birlikteliğiyle öne çıkıyor. Bu düzenleme, araç içi akışların daha iyi düzenlenmesini, yat sahibinin ve misafirlerinin mahremiyetini, kaptan ve mürettebatın hareket özgürlüğünü sağlıyor. Ana güvertede geniş bir süit, alt güvertedeyse dört adet VIP kabin bulunuyor. Kıç alanı ise deniz seviyesinde adeta büyük bir plaj kulübü gibi tasarlanmış. Bu alanın hemen yanından denize açılan garajdaki su oyuncakları için yeni bir fırlatma ve geri alma sistemi geliştirilmiş. Custom Line Navetta 42 de 26-29 Eylül ​​arasında Monaco Yacht Show’da da sergilenecek.

4 Riva 110’ Dolcevita 

Officina Italiana Design’ın dış tasarımına, yine Officina Italiana Design & Ferretti Group’un iç tasarımına imza attığı, Riva (La Spezia – İtalya) tersanesinde üretilen yat, filonun yeni cam elyafı amiral gemisi olarak öne çıkıyor. Süper sportif bir profile sahip olan ve şekillendirilmiş cam pencereleri ve krom kaplamalı ekleriyle karakterize edilen Riva 110’ Dolcevita, denize açılan lüks bir çatı katı gibi. Salonun 2,30 metre yüksekliği tavandan tabana uzanan pencerelerle birlikte dev gibi bir alan yaratıyor. Yenilikçi “örümcek çerçeve” yapısına ek olarak, bu modelin özelliklerinden biri de alanların toplam canlılığı. Toplam uzunluğu 34 metreyi (109.1 feet) bulan, genişliği 7 metreyi (22 feet) aşan bu yat, daha geniş ve tamamen yeni bir gövde tasarımıyla deniz dünyasına damgasını vuruyor. Bu yat da Cannes’ın ardından 26-29 Eylül günlerinde Monaco Yacht Show’da sunulacak.

5 Riva 66 ‘Ribelle

Dış tasarımı Officina Italiana Design’a iç tasarımı Officina Italiana Design & Ferretti Group’a ait yat, Riva (Sarnico – İtalya) tersanesinde üretilmiş. Riva 66 ‘Ribelle’de markanın ayırt edici özelliklerinin yanı sıra kalıpları kırma arzusu da öne çıkıyor. Tarihi Sarnico tersanesinde inşa edilen yatın özellikle dış hatlarının çekiciliği, yeni bir estetik anlayışıyla fonksiyonellik hedefinin maun ve paslanmaz çelik ile ifadesi. Tersanenin geleneğine özgü yüksek kaliteli malzemelerin kullanımıyla Riva, kendi serisinde hayli öne çıkıyor.