Fan’tastic Adler

 

 

Kreasyonlar konusunda genç nesilden yaratıcılarla çalışmak, genç yeteneklere yatırım yapmak Adler’in klasik davranışlarından artık. Adler, “Haute Ecole d’Art et de Design de Genève” (HEAD) ile ortak projelere imza atmaktan gurur duyuyor. Bu ortaklık sayesinde, mücevher, saat ve aksesuar tasarımı bölümünden diplomalı öğrencilere workshop olanağı sunuyor. HEAD’in eğitim görevlileri ve Adler’in tasarım ekibi gözetiminde 3.sınıf öğrencileri, atölyede tasarımları ve projeleri üzerinde çalışma imkânı buluyor. Adler’in Fan’tastic isimli koleksiyonu da 2017 yılında HEAD’den mezun olan Maé Gutierrez’e ait.

Ortaya çıkan tasarım, bir yelpazeden ilham almış. Yelpazenin sadece iki yüzü olmasına rağmen aslında pek çok kesiti bulunur. Bin yıllık bir aksesuar olan yelpaze, daima güç, konfor ve cazibe objesi olagelmiş. Hatta dövüş sanatlarında, silah olarak bile kullanılmış. İnsanlık tarihi, farklı kültürlerin baskılı malzemeleri, araç gereçleri ve bunlara bağlı şifreleri üzerinden değerlendirildiğinde, görülür ki yelpazeler önemli ipuçları verir. Yelpazenin iki farklı yüzü size hangi tarafı saklamak istediğinizi tercih etme imkânı da sunar.

Tasarımda, 145 adet pırlantalı ve pembe altın katmanların açılma ve kapanmasını mümkün kılan son derece orijinal bir kurgu kullanılmış. Modern ve rafine çizgilerdeki yüzük ve aynı zamanda kolye koleksiyonu Adler’in yaratıcılık konusundaki farklılığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Havadar, nazik ve ferahlatıcı saklambaç oyunu 0.15 karatlık pırlantalı tepenin üzerinde oynanıyor. Yüzükler, istenirse parmakları açıkta bırakabiliyor ya da kapatabiliyor. Kolyelerin de kanatları istenildiği gibi açık ya da kapalı kullanılabiliyor.

Günün sonunda, değişim ve dönüşüme olanak sağlayan bu tasarım, felsefesi ve işçiliğiyle tam not alıyor.