Fancy By Dada İmzası Taşıyan Mega Yat Steamring 75

Doğa Naz Cebeci’nin kendi markası Fancy By Dada imzasını taşıyan Steamring, Venedik’te gerçekleşen The International Yacht & Aviation Awards 2019 töreninde “Interior Design Concept Yacht” ödülüne layık görüldü.

75 metrelik mega yatın dış tasarımı Baran Akalın, iç tasarımı ise Fancy by Dada imzası taşıyor. Steamring yatının güverte tasarımı, sütrüktürü ve camlarıyla güneşten ve denizden olabildiğince faydalanmayı amaçlayarak tasarlandı.

Steamring, 19. yüzyıl buharlı makineler döneminin tasarım karakterini günümüze taşımış ve bu karakterin 75 metrelik steampunk tarzı bir mega yata uyarlanmış hali. Steamring, iki farklı gövdeden oluşuyor. Çelik gövde içerisine alüminyum yapı yerleştirilerek, dış etkenlere karşı dayanıklı ve bir o kadar da hafif olması amaçlanmış. Explorer yat olarak da kullanılabilen Steamring’in ana güvertede bulunan helikopter pisti, kaptan köşkü ve salon bitiminde bulunan merdiven ile alt güvertedeki lounge’a bağlanarak, her mekana kolay erişim sağlayan fonksiyonel bir yapısı var. Lounge’da kapalı havuzu, barları, geniş terasları ve yemek alanları bulunan Steamring, misafirlerine unutulmaz anlar yaşatabilecek bir yapıda tasarlanmış. Lounge’dan aşağı inildiğinde ise sizi iki yöne de geçiş olanağı sağlayan bir garaj karşılıyor ve hemen ardından içerisinde iki adet 4.000 hp Diesel motor bulunan makine dairesine iniliyor. Motorların, tam güç çalıştıklarında Steamring’i 24 knot hıza ulaştırmaları hedefleniyor.