En Ünlü Rota

Venice Simplon-Orient-Express, ünlü Paris-İstanbul rotasının sefer sayılarını iki katına çıkarıyor. İstanbul-Paris güzergâhında ilerleyen, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan’dan da geçen tren, tarihi Şark Ekspresi’nin orijinal rotasını takip ediyor.

Dünyanın en lüks trenlerinden biriyle tarihi bir güzergâhta yolculuk etmek artık iki kat daha kolay. Önümüzdeki yıldan itibaren ünlü Venice Simplon-Orient Express, meşhur Paris- İstanbul yolculuklarını yılda bir kez yerine iki kez yapmaya başlayacak. Lüks tren, Londra, Verona ve Venedik gibi şehirler arasında bir ila dört gece süren yolculuklar da sunuyor. Fakat beş gün süren Paris-İstanbul yolculuğu, şirketin en popüler rotası. Bu rota, yolcularını 2009’da faaliyetlerine son veren orijinal Şark Ekspresi’nin geçtiği yolları kullanıyor.

Venice Simplon-Orient Express’in lüks treni, Bulgaristan, Romanya ve Macaristan da dâhil olmak üzere Avrupa’nın en dikkat çekici yerlerinden bazılarını dolaşacak. Artık kullanılmayan orijinal trenden kalan, 1920’lere ve 30’lara tarihlenen vagonlarsa, restore edildikten sonra yeni trenin bir parçası olmuş. Güzergâh boyunca yapılacak iki seyahatin gelecek yıl 28 Ağustos-2 Eylül ve 4 Eylül-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor.

Ancak Paris’ten İstanbul’a olan rotanın sefer sayısının iki katına çıkarılması, Venice Simplon-Orient Expess müşterilerinin 2020 yılı için dört gözle bekledikleri tek yeni hizmet değil. Zaten oldukça lüks olanaklara sahip olan trene, mart ayında üç yeni süit eklenecek.

Bu yaz başında, trenin operatörü Belmond, trenin üç “Grand” süiti Venice, Istanbul ve Paris’e, Vienna, Prague ve Budapest adından üç yeni süit daha ekleneceğini açıkladı. Özel bir yaşam alanı, duşlu özel banyo ve ikiz yataklara dönüşen çift kişilik yataklar içeren, cömertçe döşenmiş süitler, adaş olduğu kentlerin ruhunu yakalamayı başarıyor.

Paris-İstanbul rotası için biletler, yolcu başına 15.500 Sterlin’den başlayan fiyatlarla. Trenin web sitesinden yerinizi şimdiden ayırtabilirsiniz.