En Özel Klasik Maseratiler

Renk, herhangi bir otomobili farklı kılar ama sıra dışı bir renk özelleştirir. Tıpkı 5 Eylül’de RM Sotheby’s müzayedesinde satışa sunulacak bu özel Maseratiler’de olduğu gibi…

1960’lı ve 70’li yıllarda üretilen bu araçlardan öne çıkanı 1962 Maserati 5000 GT. Yalnızca 34 adet üretilen ve 5’inin Allemano tarafından kişiselleştirildiği bu model önce İtalyan yarış takımı Scuderia Brescia Corse’un, ardından da Eagles gitaristi Joe Walsh’ındı. Müzayedede 1,5 milyon dolara alıcı bulacağı düşünülen aracın en önemli özelliği geleneksel tarzını muhafaza etmesi.

Fotoğrafta gördüğünüz bu 1972 Maserati Ghibli SS 4.9 Spyder ise yine Londra’dan özel bir koleksiyondan temin edilmiş. Katar Kraliyet Ailesi’ne ait olan araç aynı zamanda sağ direksiyon özelliği ile üretilen dört Ghibli SS 4.9 Spyder’dan biri.

Müzayedenin bir diğer iddialı parçası Ghibli SS 4.9 Coupe. 1970’li yılların başlarında üretilen bu modelin 300 bin dolara alıcı bulması bekleniyor. Aynı modelin bir de direksiyonun sağda olduğu versiyonu bulunuyor.

Robb Report Türkiye Genel Yayın Yönetmeni

gulayk@groupmedya.com