En İkonik Erkek Kokuları

Geçmişten günümüze ikonik hale gelmiş unutulmaz erkek kokularının en dikkat çekenlerini sizler için derledik.

Acqua di Parma Colonia

1916’da İtalya’nın Parma şehrinde kurulan Acqua di Parma, parfümleriyle dünyaca üne kavuşmuş bir marka. Acqua di Parma’nın imza kokusu Colonia’nın dikkat çeken notaları arasında canlı lavanta, mineçiçeği, limon, gül, yosun ve sandal ağacı bulunuyor.

Giorgio Armani Eau Pour Homme

Giorgio Armani, 1984’te Eau Pour Homme kokusunu yarattı. Acı portakal, mandalina, kişniş ve kimyon ile tatlandırılan koku, egzotik Hindistan cevizi ile tamamlanıyor.

Calvin Klein Eternity For Men

Ünlü parfümör Carlos Benaim tarafından tasarlanan Eternity For Men, lavanta, mandalina ve bergamot, zambak, fesleğen ve ardıç gibi ihtişamlı notalarıyla dikkat çekiyor.

L’Eau d’Issey Pour Homme

L’Eau d’Issey Pour Homme, 1994’te Japon mimar Tadao Ando tasarımlı şişe ile tanıtılmıştı. Tasarımcı Issey Miyake, felsefi estetiği en güçlü olan şiirini, bu parfüm ile yazdı.

Terre d’Hermès

2006 yılında çıkan Terre d’Hermès, o dönemler Hermès’in baş parfümörü olan Jean-Claude Ellena tarafından yaratıldı. Bu koku, portakalın tatlılığı, greyfurtun acılığı, biberin canlı ısısı ve sedir reçinesinin dayanıklılığı ile bir araya getirilmiş.