Efsanevi Uçuşlara Özel Üretildi

1952 yılında üretilmesine rağmen dünyanın en sevilen kronograflarından biri olan Breitling Navitimer, havacılık camiasının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilmişti. Dairesel sürgülü cetvel sayesinde, havacılıkla ilgili bir çok hesaplamayı yapabildiğiniz, çarpma, bölme, kur hesaplama gibi işlemleri yaptığınız Navitimer, pilotlar tarafından benimsendi ve özellikle Uçak Sahipleri ve Pilotlar Derneği’nin  “Aircraft Owner and Pilots Association (AOPA)”  resmi saati oldu. Bu popüler kronograf, yeni üyeleri ile artık çok daha geniş bir kitleye hitap ediyor.

 

Fotoğrafta gördüğünüz Navitimer 1 B01 Chronograph  46 milimetrelik 18 ayar pembe altın kasasıyla cesur bir duruş sergiliyor. Tek renk kasaya sahip olan bu modelin iki farklı kadran ve kayış seçeneği de var: Biri antrasit kadran, siyah timsah derisi kayış, diğeri ise gümüş kadran, kahverengi timsah derisi kayış. Model, Navitimer’ı Navitimer yapan en önemli özelliklerden biri olan dairesel sürgülü cetvelle çift yöne dönebilen efsanevi bezele ve Breitling patenti Super-Luminova kaplamalı saat ve dakika ibrelerine sahip. Saatin iki versyonu da Breitling üretimi ve COSC sertifikalı 70 saatten fazla güç rezervi sağlayan Caliber 01 bulunuyor.

 


Navitimer 1 Chronograph’ın yukarıda gördüğünüz bu modeli 41 milimetrelik kasa çapı ile küçük kasalı saat severleri mutlu edecek. İki versiyonu bulunan saatin biri çelik kasa 18 ayar pembe altın bezele sahipken öteki modeli çelik kasayla sunuluyor. Altın bezelli olan model, siyah kadran ve siyah deri  kayış, çelik olan ise gümüş kadran kahverengi deri kayışa sahip. 42 saatten fazla güç rezervi sağlayan bu modeller COSC sertifikalı Caliber 13 ile hayat buluyor.

 

Navitimer 1 B01 Chronograph 43’ün ise dört farklı seçeneği var. Mavi kadran, siyah timsah derisi kayış ve Stratos Gay kadran, siyah timsah derisi kayış seçeneği ile sunulan iki modelin kasaları 18 ayar pembe altından. Navitimer 1 B01 Chronograph 46 gibi bu model de Caliber 01’den gücünü alıyor.