Dünyanın En Geniş Charter Süperyatı “Flying Fox”

Alman yat tasarımcısı Lürssen tarafından inşa edilen süperyat, iç genişlik baz alındığında Superyacht Times’a göre dünyada 14. sırada yer alıyor. 142 metre uzunluğunda 22 metre genişliğindeki süperyat, 22 yolcu ve 54 mürettebat odasına sahipken içinde 11 lüks kamara, kendi jakuzisine sahip özel bir süit ve birçok teraslı VIP süit bulunuyor.

Flying Fox sadece dünyanın en geniş yatı değil, aynı zamanda görsel bir güzellik.

Bar kısmı ise Mark Berrymen imzasını taşıyor ve ahşap bir şömine, geniş bir yemek masası ve A/V teknolojisi kullanılan bir sinema salonuna sahip. Espen Øino, yatın dış kısmını “Biçimli ve olağandışı” görüşüyle tasarlarken; 11 metrelik bir yüzme havuzu, beach club, güverte jakuzisi, güneşlenme bölümü, güzellik salonu ve barbekü alanıyla taçlandırmayı ihmal etmemiş. Bunlara ek olarak yaklaşık 1.200 metrekarelik, içinde hamam, sauna, masaj salonu olan bir spa’yı ve spor salonunu da bünyesinde barındırıyor. En ilginç kısım ise iki adet helikopter iniş platformu bulunması. Sonuçta uçarak kimin ziyarete geleceğini bilemezsiniz, değil mi?

Bu devasa yatta uzun süre kaldığınızda bile bunalmayacağınızı biliyoruz. Çünkü Flying Fox, yapabileceğiniz birkaç küçük aktivite sunuyor: Profesyonel dalış merkezi, Sea-Doo jetskileri içeren rekreasyonel aktiviteler, Seabob su araçları, kayık, kürek sörfü ve yakınlardaki adaları keşfetmek isterseniz Vespa GTS Super 300s. Boyutsal olarak çok büyük olmasına rağmen performans olarak da oldukça gelişmiş ve saatte 37 kilometre hızla gidebiliyor.