DS TECHEETAH Formula E’de Şampiyonluk için Yeniden Pistte

Altıncı sezonunda zorunlu bir moladan sonra DS Automobiles ve ortağı TECHEETAH, 5 Ağustos’tan itibaren Formula E şampiyonasının seyircisiz olarak yapılacak son altı yarışı için (5-6 Ağustos, 8-9 Ağustos, 12-13 Ağustos) pistte olacak ve uzun süre ara verilen şampiyonanın 2019/2020 sezonunu sonlandıracak.

İki DS E-TENSE FE20’nin direksiyonlarında, iki Formula E şampiyonluğu bulunan ve 2018/2019 şampiyonu Jean-Éric Vergne ile Pilot klasmanının şu anki lideri Antonio Félix Da Costa olacak. DS TECHEETAH ekibi, sezonun bu son yarışlarında yeni unvanlar kazanmak amacıyla yarışacak. 

Pandeminin sebep olduğu kargaşaya rağmen, pilotlar ve takım üç aydan fazla bir süredir şampiyonanın pistte geri dönüşü için aktif olarak hazırlanıyor. Son birkaç hafta içinde, mühendisler DS E-TENSE FE20’nin yerleşik sistemlerini optimize etmeye odaklandılar, bunun yanında bir kez daha Pilot ve Takım klasmanında şampiyonluklar kazanmada anahtar olan yarış stratejileri üzerine de çalışmalar yürüttüler.

Ekip tamamen bu sezonun sonuna odaklanmış olsa da gelecek sezon için onaylanacak yepyeni güç aktarma sisteminin ilk planlı denemeleri ile geleceği de planlıyor.

DS Performans Direktörü Xavier Mestelan-Pinon “Rekabet, çok katı bir sağlık protokolü ile eşsiz bir atmosferde devam ediyor, ancak yeni şampiyonluklar kazanma motivasyonumuz her zamanki gibi güçlü! Takımımız harika bir iş çıkardı ve DS adını tekrar Formula E sayfalarına kazımak için savaşacağız!”

Antonio Félix Da Costa, DS TECHEETAH Pilotu

DS TECHEETAH Pilotu Antonio Félix Da Costa, “Tekrar yarışacağım için çok mutluyum! Tüm dünya için çok garip zamanlardan geçiyoruz, ama piste geri dönmek gerçekten güzel. Şampiyona devam ederken liderlik koltuğunda biz varız, ancak sezonun yarısının sadece altı gün içinde tamamlanacağını unutmamak gerekiyor. Bu yarışlara hazırlanmak için çok çalıştık ve Berlin’e kazanmaya odaklı bir anlayışla geleceğiz!” diyor.