DS 3 Crossback E-Tense

DS, otomotiv lüksü denildiğinde artık akla büyük ölçüde %100 elektrikli mobilite geldiği için DS 3 Crossback E-Tense‘i yarattı.

İlk bakışta bu “sıfır emisyon” tanımını diğer versiyonlardan ayıracak çok şey görmek mümkün değil. Ancak dışarıdan bakıldığında, özel Kristal İnci boyası, saten krom kaplamaları, E-Tense imzalı armaları ve egzoz  borusu olmayan özel arka tamponu farkın ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. İçine girdiğinizde ise dijital göstergelerde görüntülenen özel bilgiler ve “E-Tense” amblemi ile süslenmiş vites kolu %100 elektrikli bir araçta olduğunuzu hissettiriyor.

Aküler yeni “CMP” mimarisine yerleştirilmiş olsa da, DS 3 Crossback E-Tense, diğer tüm modellerle aynı genişliğe ve aynı önyükleme hacmine sahip. 320 km/200 mil menzil sunan araç, yavaşladığında aküyü şarj eden rejeneratif frenleme ve elektrik tüketimini azaltan bir ısı pompası aracılığıyla tamamen optimize edilmiş. Araç her ne kadar verilen Mod 2 kablosu kullanılarak standart bir soketten şarj edilebilse de, 11 kW’lık bir Wallbox ile şarj süresi sadece 5 saate de indirilebiliyor.

Halka açık bir 100 kW hızlı şarj terminalinde, akünün %80’i sadece 30 dakikada şarj edilebiliyor; bu da dakikada ortalama 9 km/mil aralığını temsil ediyor.