Doğanın Güzelliklerini Quebec’te Keşfedin

Kanada’nın en büyük eyaleti Québec, Avrupa’nın kültür ve geleneklerini bozulmadan sürdüren ve büyüsünü paylaşmaya hevesli insanları sıcak bir şekilde karşılayan bir yer. Günlük rutini bozmak ve değerli anılara dönüşecek deneyimler yaratmak için Québec’ten daha iyi bir yer yok.

Montréal

Québec‘in en büyük şehri Montréal, zengin ve etkileyici tarihi ile haklı olarak gurur duyuyor, ancak bugün, bu iki dilli, kozmopolit merkez; yaratıcılık, misafirperverlik ve yeniliklerle dolu. Parklar ve bisiklet yolları şehrin kıvrımlarını izliyor… Sanat, tiyatro ve müzik hepsi canlı bir ton yaratıyor… Hip kokteyl barları ve dünya standartlarında restoranlar dünyanın dört bir yanından gelen yemekleriyle büyülüyor… Gün boyunca lüks alışveriş yapma olanakları, trend belirleyicileri cezbediyor. Yıl boyunca ise kutlamalar ve festivaller geceleri aydınlatıyor.

Vieux-Québec

Place Royale

Tarih; eski tarihi şehir merkezi Vieux-Québec’le, Place Royale meydanını kesen dolambaçlı sokaklar ve Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olan Québec’i çevreleyen surlarla canlanıyor. Ama, belki de Québec’in en büyük lüksü, ziyaretçileri günlük yaşamlarından koparmaya ikna etme ve nefes kesen güzelliğinin kalbinde yer alan doğal ihtişamlara bağlama yeteneğidir.

Mastigouche

Montréal ve Québec City arasında çayırlar, göller ve ormanlar kırsal alanı süslemekte, ruhu tazelemekte ve farkındalığa ilham vermekte. Bu noktada konumlanan ünlü Sacacomie Resort, “doğaya açılan kapı” olarak tanımlanıyor. Tamamen tomruklardan inşa edilen bu Alp tarzındaki göl kenarındaki inziva noktası; gezginleri ormanda yürüyüşe teşvik ediyor, koruma altındaki Mastigouche bölgesinde vahşi yaşamı gözlemlemeye davet ediyor, tesis bünyesindeki rahatlatıcı spa uygulamalarıyla şımartıyor ve kaliteli, yerel menülerden örnekler sunuyor.

Sacacomie Resort

Sacacomie Resort

Montréal ve Ottawa arasında kalan Mont Tremblant’ı görmek heyecan verici, yakından keşfetmek ise nefesinizi kesiyor. İlkbaharda bu güzel dağın yamaçları fazlasıyla canlı ve aileler için eğlenceli zamanlar vaat ediyor. Her yıl temmuz ile ekim ayları arasında, Mont Tremblant, bu dağların korumacılığını yapan Uyuyan Dev adındaki fantastik gücün hikâyesini anlatan benzersiz ve ışıklandırılmış bir gece turu olan Tonga Lumina’ya da ev sahipliği yapıyor.

Mont Tremblant

İster kentten kaçmak, isterseniz de macera için olsun Québec, kendinizi rahatlatma, şaşırma, ilham alma ve belki de, en iyisi, deneyimlerle sonsuza dek değiştirebileceğiniz bir yer.