Doğadan Esinlenen Parçalar

Doğanın sunduğu en kıymetli pırlantalarla donatılmış iki yeni model Harry Winston’ın yüksek mücevher saat koleksiyonuna katılıyor. Markanın en sevilen motiflerini yeniden yaratan Precious Emerald, tamamı markiz kesim pırlantalarla donatılmış nefes kesen platin bileziğiyle kırmızı halı cazibesine göz kamaştırıcı bir dokunuş katıyor.


Precious Emerald’ın küçük kasası gösterişli pırlantalarla döşenmiş bileziğiyle birleşerek bu saati Harry Winston’ın diğer yüksek mücevher koleksiyonlarıyla mükemmel bir uyuma sahip seçkin bir mücevher parçası haline getiriyor.
Küçük platin kasanın zarif sekizgen silüeti doğrudan Bay Winston’ın zümrüt kesime duyduğu hayranlığa bir gönderme niteliği taşıyor. Platin üzerine 20 adet pırlantayla çevrelenmiş kadranda, elde boyanan yeşil ve mavi renkte sedef kullanılmış.
Çeşitli boyutlardaki pırlantalar Harry Winston’ın simgeleşmiş Cluster (kümeleme) motifini yeniden yaratan dinamik aranjmanlar halinde kasanın kenarlarından zarafetle uzanıyor.

Bay Winston, Winston Cluster Motifini kar tanelerinin yılbaşı çelenkleri üzerine rastgele düşüşüne duyduğu hayranlıktan esinlenerek 1940’ların başında yarattı. Pırlantaları farklı açılarda ve farklı yüzeylere yerleştirerek taş kümelerini hayat dolu, üç boyutlu heykellere dönüştürdüler.

Precious Emerald’ın değerli taşlarla bezeli bileziği adeta bir sanat eseri niteliğinde. Çıplak gözle görülmeyen platin destek yapısı ve tırnaklar sonsuz beyaz pırlantanın öne çıkmasını sağlıyor. Esnekliği ve konforu sağlamak için, her bir markiz kesim pırlanta takanla uyum içinde, çok hafif oynamalara uyum sağlayacak şekilde oturtulmuştur.