Dior Sonbahar-Kış 2020/21 Kampanyasında Öne Çıkan Detaylar

Dior, Maria Grazia Chiuri tarafından tasarlanan ve İtalyan feminist sanatından ilham alan Sonbahar-Kış 2020/21 koleksiyonunun kampanya görsellerini sunar.

Paola Mattioli’nin fotoğrafladığı modeller, Dior kadın koleksiyonları Kreatif Direktörü’nün felsefesini yansıtarak adanmış birer ruhu canlandırıyor.

Çoğulcu feminenliğe gerçek bir saygı duruşu niteliğindeki fotoğraflar; puantiyeden tartana ve Bar cekete kadar podyumda görülen anahtar kodları yansıtan, aynı zamanda hem büyüleyici ve şiirsel, hem de spontane birer portre olma özelliğini taşıyor.

İddialı çekicilik Dior Book Tote, Lady D-Lite ve Dior Bobby çantaların kadife versiyonlarıyla ve sembol haline gelen şallarla vurgulanıyor. Tişörtlerde görülen manifesto niteliğindeki “I say I”* (Ben, ben derim) ifadesi defilenin set tasarımına atıfta bulunurken; aynı zamanda feminen gücü çağrıştırıyor.

Dior Sonbahar-Kış 2020/21 koleksiyonu kampanyası stereotiplerin ötesinde, çeşitliliğin ve yegane olmanın güçlü bir kutlaması.

*İtalyanca “Io dice io”, defilenin en büyük ilham kaynaklarından biri olan, İtalyan feminist sanatçı Carla Lonzi’nin 1971 tarihinde yazdığı “La presenza dell’uomo nel femminismo” adlı manifestosunun girişidir.