Devrim Erbil’den Çok Özel Performans

Ressam Devrim Erbil, postmodernizmin parçalanma, bölünme, dağılma ve saçılma alt başlıklarına gönderme yapan canlı performansı ile ilk kez sanatseverlerin karşısına çıkacak.

20 -22 Aralık tarihleri arasında yapılacak ve birçok farklı tarzda sanat eserini bünyesinde barındıracak olan disiplinler arası fuar, İstanbul Hilton Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek. Son dönemin en çok tartışılan kavramı Post-truth’un sanatı nasıl dönüştüreceğinin tartışılacağı İstanbul Art Show’da, birbirinden renkli ve değerli performanslar yer alacak. Ressam Devrim Erbil’in İstanbul Art Show için özel hazırladığı; postmodernizmin parçalanma, bölünme, dağılma ve saçılma alt başlıklarına gönderme yapan eseri, sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Dört metreye iki buçuk metre boyutlarında olan on metre karelik dev tablo, tek bir İstanbul görüntüsü sunmakla birlikte, kendi içerisinde kırk ayrı tablodan oluşuyor. Dev eser, 19 Aralık’ta yapılacak VIP açılış gecesinde Devrim Erbil tarafından parçalara ayrılacak. Yapılan özel tasarım sayesinde, her bir parça kendi içerisinde bir resim olma özelliği taşıdığı gibi birden çok farklı parçanın birleştirilmesini de mümkün kılacak. İlk kez yapılacak canlı performans ile alışılmışın dışında, farklı formlarda bir Devrim Erbil resmi sanatseverlerle buluşacak.

Fuar süresince gerçekleştirilecek Art Talks/Sanat Sohbetleri etkinliklerine, Selim İleri, Nedim Gürsel, Ekrem Kahraman, Dr. Fırat Arapoğlu, Prof. Dr. Uğur Batı, Prof. Tülin Onat, Prof. Dr. Aylin Seçkin, Marc Ottavi gibi ünlü isimler konuşmacı olarak katılacak.

Sanatçı Mercan Dede’nin kendi eserleriyle hazırladığı post-truth odası ve tüm fuar süresince gerçekleştireceği canlı performanslar katılımcılar için ücretsiz olacak.

İstanbul Art Show’da, Türk sanatına katkı yapan sanatçılar için bir ödül töreni yapılacak ve Seçici Kurul tarafından belirlenen isimlere ödülleri takdim edilecek.

Türkiye ve dünyadan sanatçıların katılımıyla gerçekleşecek olan fuar, pek çok ünlü galeriyi barındırıyor. Etkinlik, canlı performanslar, atölyeler seminerler, paneller, enstalasyonlar ile çağdaş sanatın her alanına dokunacak. TG Expo tarafından düzenlenen, İstanbul Art Show’un Seçici kurulunda Fransız Resim Eksperi Marc Ottavi, Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği Türkiye Başkanı Dr. Fırat Arapoğlu, Galeri Direktörü ve Sanat Yazarı Dr. Kumru Eren, İran Galeriler Birliği Başkanı Lili Golestan, ve Sanatçı Hanefi Yeter bulunuyor. Danışma kurulunda ise, Prof. Devrim Erbil, Prof. Dr. Emre Alkin, Prof Dr. Aylin Seçkin, Prof. Dr. Ahmet Kasım Han, Doç. Dr. Ece Ceyhan Baba, Doç. Dr. Hikmet Şahin ve Dr. Fatoş Altınbaş yer alıyor.