Dalış Zamanı

Yunanca bir kelime olan ‘pelagos’, ‘açık denizle ilgili ya da açık denizde yaşamak’ anlamına gelir. Bu kelimenin yüklendiği bir anlam daha var: Sahip oluğu teknik özellikler sayesinde ister serbest bir dalgıcın bileğinde, ister derinliklerdeki bir dalış çanının içerisinde olsun sualtına alışık Tudor Pelagos. Tudor’un ilk kez 1954 yılında Refererence 7922 ile başladığı dalış saati macerasından alınan ilhamla geliştirilen Pelagos modeline adını veriyor bu kelime…

Tudor Pelagos’un etkileyici teknik özellikleri arasında 500 metreye kadar sugeçirmez oluşu (her bir saat için 625 metreye kadar fabrika testleri uygulanmaktadır), titanyum kasa ve bileklik (paslanmaz çelikten %40 daha hafif), patentli otomatik ayarlanan toka, 70 saatlik Tudor güç rezervi ve COSC-sertifikası, helyum çıkış valfi ve Luminova içeren göstergeler yer alıyor.

Tek yönlü dönebilen bezeli ve suyun altında, düşük ışık koşullarında saatin rahatça okunabilme özelliğine sahip olan modelin 2015’te Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de “Spor Saati” kategorisinde birincilik ödülünü kazandığını da belirtelim.