Custom Line 120 Yat

Francesco Paszkowski Design’ın otomobil ve konut mimarisinin karakteristik unsurlarını birleştirerek ortaya çıkardığı Custom Line 120ʹ, mükemmel standartları ve inovatif tasarım anlayışıyla dikkat çekiyor. Gövde yapımında yarış yatlarında kullanılan teknolojilerden ilham alınan yatta, azami güç ve hafiflik ön planda tutulmuş.

Yatın gergin hatları kıçtan pruvaya doğru uzandığından, açık alanlar ve koyu renk pencereler ile mükemmel bir uyum yakalanmış.

Kaptan köşkünde bulunan inovatif cam kapı, 45 derecelik açıya sahip ve camlı panellerin alışılagelen sürgülü açılışına ilaveten yana yatırma mekanizması da bulunuyor. Mecaer Aviation Group ile birlikte geliştirilen bu sistem, kaptan köşkünün yatın holüyle birleşmesini sağlarken aynı zamanda yaklaşık 80 metrekarelik bir alan daha yaratılmasına imkân veriyor.

Yatın bir diğer dikkat çekici özelliği ise yüzer zemin ile birlikte holün yükseltilmesi. Bu kullanım, denize paralel olmayan görüş sağlıyor. Öte yandan deniz ile daha fazla devamlılık etkisi yaratan geniş ve yüksek yan pencereler merkezi hole ayrı bir ferahlık katıyor.

Yatın genelinde göze çarpan konfor unsurları 35 metrekarelik geniş master süitinde de başrolde. Zira burası, ayrı bir soyuna odasına ve talep üzerine panoramik bir terasa sahip. Alt güvertede ise dört misafir kamarası bulunuyor. İki VIP kamaranın yatakları küpeşteye bakacak şekilde yerleştirilmiş ki, büyük pencerelerden daha fazla manzara izlenebilsin. Bir çift MTU 16V M96L motora sahip olan yat, maksimum 25 knot hıza ulaşabiliyor.