Creed’in Özel Parfümleri

 

1760 yılında kurulan İngiliz parfüm evi Creed, birçok kraliyet ailesi ve ünlü isimin vazgeçilmez markası olarak biliniyor. İşte Creed’in özel olarak üretilen parfümleri ve bu özel kokuların hikayeleri:

 

Creed Jasmin İmperatrice Eugenie

Tarihten bugüne uzanan bir koku… III.Napolyon’un eşi İmparatoriçe Eugénie de Montijo’nun özel bir koku istemesiyle hazırlanan bu parfümde, İtalyan yasemini, bergamot ve vanilya notaları ahenkle dans ediyor.

 

 

Creed Fleurissimo

Monako Prensesi Grace Kelly’nin düğününde kullanması için Rainier tarafından özel olarak hazırlatılan bu parfüm, bergamot, sümbülteberi, menekşe ve Bulgar gülü notları içeriyor.

 

 

Creed Fantasia de Fleurs

1953 yılında en iyi kadın oyuncu adayı olan Ava Gardner‘in ilk tercihlerinden olan bu koku, Bergamot ve yeşil çay notalarından oluşuyor.

 

 

 

Creed Love in Black

Amerika’nın First Lady’lerinden Jacqueline Kennedy Onassis’in güzelliğinden ilham alınarak hazırlanan bu koku, Floransa zambağı, Yunan adaları kır çiçekleri ve Bulgar gülü notalarını buluşturuyor.

 

 

Creed Green Irish Tweed

George Clooney’in de kullandığı ve güçlü maskülenliği temsil eden bu koku, Fransız mine çiçeği, limon, Floransa zambağı ve menekşe yapraklarının etkisini harmanlıyor.