Christopher Nolan’ın Yeni Filmi Tenet’te Özel Tasarım Bir Hamilton Saat Rol Alıyor

Hamilton tasarımcıları ve mühendisleri, Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet’in tasarım ekibi ile işbirliğine girerek, Hamilton özel tasarım bir saat ürettiler.

Uzun yıllardır film yapımcılarının favorisi olan Hamilton saatleri, filmlerde tamamlayıcı bir role sahip olarak izleyicilere ilham verdi. Christopher Nolan’ın hit filmi Yıldızlararası (Interstellar) için yaratılan “The Murph” hayranların favorisi olurken, Stanley Kubrick’in ikonik filmi 2001: Bir Uzay Macerası  için Hamilton’ın tasarladığı saat ilk dijital saatin çıkış noktası olmuştur. En yeni ve şu ana kadarki en büyük Hollywood ortaklığı ise, Hamilton  ekibiyle Christopher Nolan’ın sinemalarda gösterime girecek olan filmi TENET‘in prodüksiyon tasarım ekibi arasındaki işbirliği oldu. 18 aylık hazırlık aşaması, Swatch Group’un İsviçre’deki laboratuvarında yapılan teknik geliştirmeler sonucunda gerekli olan teknoloji Khaki Navy BeLOWZERO saatin kadranına yerleştirildi.

Hamilton’ın saat ustaları da saatin benzersiz fonksiyonları konusunda destek vermek için film setinde hazır bulundu. Sadece Tenet’te kullanılmak üzere üretilen Khaki Navy BeLOWZERO modeli, bu işbirliğini bu özel tasarım saatten ilham alan bir special edition’la kutluyor.

Hafif titanyum kasa içindeki bu special edition saatte, filmin ana renklerine atıfta bulunan ucu mavi veya kırmızı renkte bir saniye ibresi bulunuyor. Her renk versiyonu, hem filmin adına gönderme yapmak amacıyla, hem de tersten de aynı şekilde okunan bir sayı olması nedeniyle 888 parçayla sınırlı olacak. Saatin TENET‘in prodüksiyon tasarımcısı Nathan Crowley tarafından yaratılan özel kutusu ise filmdeki tasarım unsurlarından ilham alan renkleri barındırıyor.