Chopard’ın Magical Setting Koleksiyonu

Chopard’ın yeni High Jewellery koleksiyonu Magical Setting’te, mücevherciliğin en köklü klasiklerinden çiçek kümesi dinamik bir şekilde yeniden ele alınıyor.

Chopard Eş Başkanı ve Kreatif Direktörü Caroline Scheufele, mücevherin kalbindeki duygusal gücün tamamını serbest bırakırken bir değerli taşın ruhunun derinliklerindeki yoğun ışığı ve parıltıyı açığa çıkarıyor.

Küme tasarımının kullanıldığı görkemli yüzükler, kolye uçları ve küpelerin çarpıcı ışıltısı; pırlantaların ve değerli renkli taşların olağanüstü bir şekilde parlamasını ve daha önce görülmemiş ışık oyunları yaratmasını sağlayan usta işi ve yenilikçi gizli taş yerleştirme tekniğiyle hayat buluyor.

Tasarımda olduğu kadar renk kompozisyonunda da klasik bir şıklığa sahip olan koleksiyonda, yalnızca pırlantalar veya pırlantaların yanı sıra Sri Lanka’dan mavi safirler, Mozambik, Madagaskar’dan yakutlar ile Kolombiya, Zambiya‘dan zümrütler kullanılan bir dizi mücevher seçeneği sunuluyor. Her bir taş kümesi, tek bir büyük taşı merkezine alıyor ve sıra dışı büyüklükte diğer taşlarla çevrelenerek klasik tasarıma beklenmedik cesur bir modernlik katıyor.

Mücevherlerin sergilediği dramatik ışık gösterisi Scheufele‘nin bir taşın ömrünü ve parıltısını yoğunlaştırırken mücevherin de varlığını ve karakterini zenginleştirme hayalinden ilham alınan ve Chopard (tektassaatcilik.com.tr) zanaatkârları tarafından titizlikle geliştirilen yenilikçi bir taş yerleştirme tekniğiyle sağlanıyor. Her bir kümenin merkez taşı belirsiz pençelerle yerleştirilirken, çevresindeki taşlar da hiçbir görünür destek olmadan ve mücevherin ön veya üst kısmından hiçbir metal parça görünmeden yerinde tutuluyor. Taş kümesi, tamamen markaya özel yepyeni ve çığır açan bir yapıyla alttan tutturuluyor. Böylece ışık, rahatça taşların içinden geçip, dolanıyor. Chopard’ın Happy Diamonds koleksiyonunda evrilen Magical Setting, modern feminenliği, modern kadının arzularını ve tavırlarını ustalıkla yakalıyor.