Chopard Mille Miglia 2019’da

Chopard 1988 yılından bu yana popüler Mille Miglia dayanıklılık yarışının sadık partneri olmaya devam ediyor.

Bu yakın ilişki Scheufele ailesinin klasik otomobil biriktirmeye, sürmeye ve hatta bu otomobillerle yarışlara katılmaya duyduğu tutkudan kaynaklanıyor.

Bu yıl Brescia’nın ağaçlarla çevrili Viale Venezia caddesindeki geleneksel start rampasına çıkacak 430 araç arasında, Chopard eş-başkanı Karl-Friedrich Scheufele’nin otomobili de olacak. Scheufele daha önce 30 defa bu yarışa katılmış ve yardımcı pilotluğunu eşi Christine, babası Karl ve yakın arkadaşı, Le Mans yarışını altı kez kazanan efsane pilot Jacky Ickx üstlenmişti.

Ancak bu sene yardımcı pilot koltuğunda ilk kez kızı Caroline-Marie oturacak ve baba-kız, yıllardır Scheufele klasik otomobil koleksiyonunun köşe taşlarından biri olan ‘metalik çilek’ rengi Mercedes-Benz 300 SL Gullwing otomobilleriyle bu uzun, zorlu ve emek gerektiren güzergahta yarışacaklar.

Karl-Friedrich Scheufele, “Bu seneki Mille Miglia’da Caroline-Marie ile birlikte yarışmak büyük bir keyif olacak” diyor, “Ailemizin klasik otomobillere duyduğu tutku babamdan bana geçtiği gibi ona da miras kaldı. Kendisi çok becerikli ve güvenilir bir sürücü. Ayrıca Mercedes-Benz 300SL ile katılacağımız için de mutluyum. O hızlı, konforlu ve güvenilir eski bir dost; üstelik yarış sırasında ne konuştuğumuzu duyabileceğimiz anlamına geliyor ki, Mille Miglia’da üstü açık bir spor otomobille yarışırken bunu başarmak hiç de kolay değil.”