Chopard L.U.C Perpetual T Spirit of the Dragon and the Pearl Saat

Ustalığın ve el işçiliğinin karşı konulamaz etkisine kapıldığınız bu Chopard modelinin adı, L.U.C Perpetual T Spirit of the Dragon and the Pearl (tektassaatcilik.com.tr). Markanın “Mains d’art”, yani “sanatçı elleri”ne emanet edilen bu istisnai parçası, aynı zamanda tutkulu bir karaktere de sahip.

Daimi takvimi ve tourbillon’uyla göz dolduran saatin kadranında ise Çin’in kuruluş mitlerinden ilham alan ejderha gravürleri, elle işlenen boynuzlar var. İnce hatlı gravür tekniğiyle işlenen figürler, kasa yanlarında ve kasa boynuzları arasında, kurma kolunun üzerinde resmedilen kutsal incinin peşinden giden iki ejderhayı tasvir ediyor.

Bu dramatik sahneyi saatin kadranında, pembe altın bezelinde ve tokasında yorumlanan geleneksel Çin ikonografisine ait motifler tamamlıyor. Böylece kasanın üzerindeki sarmal desenler, kadranın dengeli geometrisine uyum sağlıyor.

Saatin toplam 353 parçadan oluşan mekanizması bir tourbillon regülatörle donatılmış. Bu regülatörün, üzerinde bir küçük saniye göstergesi bulunan taşıyıcısı, saat 6 konumundaki polisajlı köprünün altında dakikada bir tam tur atarak dönüyor.

Bu gösteriyi 2100 yılına kadar yeniden ayar istemeyen daimi takvim tamamlıyor Mükemmel okunurluk için takvim göstergeleri iki alt kadranda gösterilmiş. Yılı gösteren saat 12 konumundaki geniş çifte pencere sayesinde de kadranın simetrisi dengeleniyor. L.U.C 02.15-L mekanizma ve iki üstün komplikasyon ile donatılan model 15,02 mm kalınlıkta ve 30 metreye kadar sugeçirmezlik özelliğine sahip.