Chanel Bağdat Caddesi’nde

Dünyaca ünlü moda markası Chanel İstanbul’daki üçüncü butiğini Bağdat Caddesi’nde açtı. Butik, Karl Lagerfeld’in tasarımlarından oluşan hazır giyim, çanta, ayakkabı ve aksesuarların yanı sıra saat, parfüm ve güzellik ürünlerini de müşterileriyle buluşturuyor.

 

 

New York’lu mimar Peter Marino’nun yaratıcılığı ile buluşan beş katlı bina Paris’in zarafetini ve modernliğini her köşesinde hissettiriyor. Coco Chanel’in Paris’teki dairesinden ilham alınarak hazırlanan butik bronz, cilalı yüzeyler, ikonik yünlü kumaşlar ve beyaz, bej, siyah sembolik paletlerle çarpıcı bir atmosfer sunuyor.

 

 

Chanel’in estetiğini kusursuz bir şekilde yansıtan butiğin dış cephesi beyaz mermerden ve geniş camlardan oluşuyor. Kapıdan girince müşterileri 2.55 ve 11.12 gibi ikonik çanta modellerine ek olarak Chanel’in en yeni Gabrielle çantaları da karşılıyor. Biraz daha ilerlediğinizde karşınıza çıkan ayna benzeri pileli bir malzemeden yapılmış etkileyici merdiven, butiğin dış cephesindeki estetiği iç mekanlara taşıyor.

 

 

Birinci kata uzanan ve yüksek tavanı süsleyen Jean-Michel Othoniel’in ihtişamlı sanat eseri “Golden Lasso” Matmazel Chanel’in ünlü inci kolyesini anımsatıyor. Birinci katta, müşteriler hazır giyim salonlarını takip eden ayakkabılara ayrılmış bölümle karşılaşıyor. En son koleksiyonların değerlendirildiği hazır giyim salonlarını ise bir çift Louis XV koltuk ve bronz yaldızlı Goossens lamba ile şömine, zarif ve samimi bir atmosfere dönüştürüyor.

 

 

Chanel’in yaratıcılığını ve uzmanlığını sergilemek için düşünülmüş bu yeni butik samimi ve unutulmaz bir alışveriş tecrübesi sunuyor.

Fotoğraflar: Olivier Saillant