Casa dell’Arte Bodrum

Bodrum’da Ege Denizi’ni karşınıza alıp lezzetli yemekler yerken, bir yandan bir Fikret Mualla tablosunda kaybolup, diğer yandan da bir Nuri İyem eseri altında uyudunuz mu hiç? Eğer hâlâ bunları yapmadıysanız yolunuzun mutlaka Casa dell’Arte Bodrum’a düşmesini öneririz.

Casa dell’Arte olarak, eski bir balıkçı köyü olan Torba’da, 40 yıl boyunca topladıkları sanat eserleriyle donatılmış Büyükkuşoğlu Aile Koleksiyonu’nu sergilemek ve bu sanat eserlerini misafirlerimizle paylaşmak amacıyla yola çıktık” diyor Fark Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter.

2007 yılında Türkiye’de ilk ve tek butik sanat oteli olarak misafirlerini ağırlamaya başlayan Casa dell’Arte Bodrum’un yola çıkış hikâyesinde misafirlerine bir konaklama değil, “bir koleksiyonerin evinde, adeta bir müzedeymiş gibi tatil yaşama” deneyimi sunuluyor. Bu da, hem otelin mimarisi ve dekorasyonuyla hem de önemli, modern ve çağdaş sanat eserlerinin otelin her alanında sergilenmesiyle sağlanıyor. Bu duyguyu kapıda sizi karşılayan antika Edirne kapıdan otelin yapımında kullanılmış eski Kayseri taşlarına kadar her noktada hissedebiliyorsunuz.

“Tüm bunların haricinde, ekibimizde çalışan arkadaşların eğitim ve donanımlarına da özen gösteriyoruz” diyor Serter. “Misafirlerimiz ile temas eden tüm arkadaşlarımızın ortak noktası güler yüz. Gülmenin kural olmadığı, içten geldiği bir ortam yaratıyoruz. Hatta ‘sanatı paylaşma’ hayalini ve bize kazandırdığı dostlukları o kadar sevdik ki, aynı hayal ile Lizbon’da da üç odalı bir butik otel açtık. Casa dell’Arte Lizbon Club House’da da misafirlerimize bir koleksiyonerin evinde olma deneyimini yaşatıyor, onları Türk misafirperverliğimizle ağırlıyoruz. Ayrıca Casa dell’Arte Bodrum’da evlenen çiftlerimize Casa dell’Arte Lizbon’da balayı hediye ederek, misafirlerimizin düğün ve balayı gibi unutulmaz anıları arasında yer almayı arzu ediyoruz.”

Eğlenceli Yaz

Her yıl Casa dell’Arte Bodrum’un genel alanlarında sergilenen eserler, ailenin koleksiyonunda olan ya da yeni eklenmiş eserlerle değiştiriliyor. Casa dell’Arte Galeri’de her yıl birbirinden farklı dinamiklerle çalışan sanatçıların karma ya da kişisel sergileri de düzenleniyor. Bu yıl da otel canlı performanslar ve temalı partiler ile sezonu karşılamaya hazırlanıyor.

Otelin restoranında bu sezon, 2014 yılından beri Bodrum’da olan Ent Restoran ile 7, 10, 13 course tadım menüleri; şiir gibi tabaklarda hem görsel, hem lezzet şölenine dönüşecek. Yaşadığı coğrafyanın ürününe sadık, geleneksel yöntemlere saygılı, yaratıcı ve yenilikçi mutfak anlayışının hâkim olduğu Ent Restoran’ın girdiği çeşitli derecelendirmelerde kısa sürede Türkiye’nin en önemli restoranları arasında yer aldığını da hemen belirtelim. Dört incili bu özel restoran ve şefi Yoldaş Sönmez, hem otelde konaklayan hem dışarıdan gelen misafirlere hizmet veriyor.