Çağdaş Sanat Eserleri Müzayedesi

 

17 Kasım 2018 Cumartesi günü Artam Antik A.Ş. “Çağdaş Sanat Eserleri Müzayedesi” ile usta sanatçıların başyapıt eserleri sanatseverlerle buluşturuyor.

Türkiye’nin en değerli çağdaş sanatçılarının yer aldığı müzayedede Fahrel Nissa Zeid, Erol Akyavaş, Burhan Doğançay, Nejad Melih Devrim, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Orhan Peker ve Ferruh Başağa gibi usta sanatçıların tabloları yer alıyor.

Müzayedeyi yönetecek Artam Antik A.Ş. Yönetim kurulu üyesi Olgaç Artam eserlerle ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Çağdaş Türk Sanatının zaman tüneli niteliğinde bir seçki hazırladık. Türkiye’nin ilk kadın ressamlarından Hale Asaf’ın “Portre” çalışmasından güncel sanatın genç isimlerine kadar geniş bir sanatçı listesinin sunulduğu 301. Müzayede seçkisi müzelerde görülebilecek eserlerden oluşuyor. Modern ve Güncel Türk sanatının birbirini tamamlayıcı etkisini ortaya koyan muhteşem bir koleksiyon ortaya çıktı. Usta sanatçı Cihat Burak’ın ‘Bayram Töreni’ adlı eseri sanatçının ilk Fransa gezisi öncesinde, “yad ellerde ölür de dönemezsem geride iyi bir resmim kalsın, namım unutulmasın” düşüncesiyle özenle yaptığı başyapıt bir eser. Erol Akyavaş’ın “Miraç” adlı çalışması ilk kez günışığına çıkıyor. Burhan Doğançay’ın farklı dönemlerinden eserleri, Fahrelnissa Zeid’e ait soyut çalışmalar, Neşe Erdok’un farklı dönemlerinden dört tablosu, yakından görülmesi gereken eserler arasında yer alıyor. Tüm sanatseverleri bu özel koleksiyonu bir arada görmeye davet ediyoruz.”

Olgaç Artam tarafından yönetilecek müzayede 17 Kasım Cumartesi saat 15:00 ‘de Antik Palace’da.

www.artam.com