Bvlgari’den Covid-19 Mücadelesine Destek

Bvlgari, ile Covid-19 ile savaşta İtalyan yetkililerine verdiği desteğini yoğunlaştırıyor ve uzun süredir birlikte çalıştığı koku üreticisi ICR tarafından üretilen dezenfektan el temizleme jeli ile bağışta bulunuyor.  

Bvlgari, koronavirüsle mücadelede bilimsel ve tıbbi toplulukları desteklemeye devam ediyor. Bvlgari, Spallanzani Hastanesi’ne yeni bir 3D yüksek çözünürlüklü mikroskop alınması için önemli bir bağışta bulunduktan bir ay sonra, Covid-19’u önleme, mücadele etme ve yok etme ulusal çabalarına daha fazla katkıda bulunduğunu açıkladı.

Romalı mücevher markası, tarihi kokularını birlikte yarattığı ortağı ICR (Industrie Cosmetiche Riunite, Lodi) ile birlikte, İtalyan Hükümeti aracılığıyla tüm tıbbi tesislere öncelikli olarak tedarik edilecek yüz binlerce el jeli üretmeye karar verdi.

El jeli, bugün virüse karşı savaş açan en kritik noktalara yardımcı olmak için İtalyan Hükümeti aracılığıyla 75ml geri dönüştürülebilir şişelerde dağıtılacak. Bvlgari önümüzdeki 2 ay içinde yüz binlerce şişe üretmeyi planlıyor.

“Bilimsel Araştırma ve Tedavi Enstitüsü, ulusal ve uluslararası bir kapsama alanına sahip.” diyor Spallanzani’nin Genel Müdürü Marta Branca. “Araştırma yapmak için çalışmak, sadece aciliyeti olan duruma tepki vermek değil, enfeksiyon ve diğer ciddi bulaşıcı hastalıklar için tedavi ve aşı bulma umudunu desteklemek demektir. Bvlgari’nin desteği, istikrarlı ve kalıcı bir iş birliğinin gerçek anlamına sahip olduğunu gösterir”.

Bvlgari, lüks ürünler ve perakendecilikte dünya lideri olan LVMH grubunun bir parçasıdır ve geçen hafta LVMH grubu Fransız sağlık yetkililerine benzer bir destek verdiğini, parfüm ve kozmetik laboratuvarlarında (Dior, Guerlain, Givenchy) haftada 50 ton civarında dezenfektan jel ürettiğini duyurdu. Grup ayrıca Çinli bir tedarikçiye önemli miktarda maske siparişi verdi. İlk 10 milyon maske bu hafta Fransa’ya teslim edilecek. Grup ayrıca şu anda İtalya ve İspanya’ya birkaç milyon maske göndermeyi hedefliyor.