Bvlgari Koronavirüs Mücadelesi İçin Desteğini Sürdürüyor

İtalya’ya yardım sağladıktan sonra, Bvlgari şimdi İsviçre’nin Neuchatel kantonuna yüz binlerce şişe hidro-alkolik dezenfektan jel bağışlayarak Covid – 19 ile mücadele de desteğini sunuyor.

Bvlgari geçen hafta, uzun zamandır parfüm üretiminde çözüm ortağı olan ICR’ın Lodi’de bulunan fabrikasında üretilen yüz binlerce şişe hidro-alkolik dezenfektan jeli, öncelikli olarak en çok etkilenen İtalyan sağlık kuruluşlarına ulaşması için, İtalyan Sivil Koruma Departmanı’nın yardımlarıyla bağışladığını duyurdu. Bvlgari 600’den fazla çalışanının bulunduğu İsviçre’ye olan desteğini genişletmek istiyor ve bu desteğe 350’den fazla çalışanı ile tüm dünyaya saat ve parfüm üreten Neuchatel Kanton’una yapacağı bağış ile başlıyor.

Başlangıç olarak, 10 Nisan’dan itibaren, yaklaşık 3.000 şişe hidro-alkolik jel (geri dönüştürülebilir 75ml şişelerde paketlenmiş olarak) her hafta doğrudan Neuchatel Pourtalès ve La Chaux-de-Fonds’daki hastaneler dahil olmak üzere yedi hastaneden oluşan Réseau Hospitalier Neuchatelois’e (RHNe) bağışlanacak ve dağıtılacaktır. Bvlgari, RHNe için önümüzdeki iki ay boyunca yüz binlerce şişe üretmeyi planlıyor ve kapasite uygun olursa, Neuchatel Kantonuna yapılan bağışı diğer kantonlara da yaymayı planlıyor.

Neuchatel Sağlık ve Maliye Bakanı Laurent Kurth şunları söyledi: “COVİD-19’un yayılmasıyla mücadele etmek için Bvlgari’ye, kantonumuza verdiği bu cömert katkı için içten bir şekilde teşekkür ediyoruz. Neuchatel’deki bu çok değerli lüks şirketin, özellikle pandemiden etkilenen ülkesi adına çabalarına ek olarak kantonuna yardım etme inisiyatifini almasından memnunuz. Böylece Neuchatel Kantonu ile uzun süredir devam eden bağlarını ve çevresine verdiği önemi gözler önüne seriyor.