Bulgari İle İşçiliğe Övgü

Bulgari’nin iki gösterişli saati Octo Finissimo Chronograph GMT Automatic ve Serpenti Romani Misteriosi (bulgari.com) Grand Prix d’Horlogerie de Geneve 2019’da iki ödülün birden sahibi oldu.

Kronograf Saat Ödülü’ne layık görülen Octo Finissimo Chronograph GMT Automatic, incelik rekorlarını alt üst edişiyle de tanınıyor.

42 x 6,9 ölçülerinde kumlanmış titanyum kasaya sahip olan saat, hatırlanacağı üzere dünyanın en ince otomatik kronografı unvanını elinde bulunduruyor. Titanyumdan kadranı ve safir kristal camdan arka kapağında mekanizmasını gözler önüne seren saat, 30 metre sugeçirmezlik değerine sahip. Bulgari tarafından geliştirilen BVL 318 otomatik kalibre yalnızca 3,3 mm incelikte ve 55 saatlik güç rezervine sahip. Saatin kayışı ise kumlanmış titanyum bilezikten oluşuyor. Markanın Mücevher Saat Ödülü’nü kazanan Serpenti Romani Misterioisi ise muazzam görünümlü bir gizli saat.

İhtişamının kaynağı, üzerine yerleştirilen değerli taşlar.

Öyle ki, saatin kadranını kapatan yılan başının üzerinde 10 karatlık bir Sri Lanka safiri yerleştirilmiş. Yılanın gövdesi de 60 karattan fazla pırlanta ve 35 karat’lık safirlerle bezeli. Quartz mekanizmaya sahip olan saatten sadece bir adet üretilmiş. Carolin