Bugatti Chiron ve Yıldızlarla Yolculuk

Bugatti, Chiron kullanıcılarına daha açık bir gökyüzü görüntüsü sunuyor. Hemen uygulamaya girecek olan “Sky View” seçeneğiyle Bugatti müşterileri yeni Chiron otomobillerinin üzerinden güneşin, ayın ya da yıldızların tadını çıkarabilecek. Otomobilin tavanında, sürücü ve yolcu koltuğunun üstünde bulunan iki sabit cam panelin her birinin uzunluğu 65 cm, genişliği ise 44 cm olarak tasarlandı. Paneller, iki ince cam ve ara katmanlardan oluşan yeni geliştirilmiş bir lamine yapıya sahip.

Her katman panellerin farklı özelliklere sahip olmasını sağlıyor. Birincisi otomobildeyken pek de duyulmak istenmeyen rüzgâr uğultusu azaltılıyor, ikinci olarak kızılötesi ışınlar araçtan uzağa yansıtılarak sıcaklık açısından maksimum konfor sağlanıyor. Camın hafif renkli olması sayesinde göz rahatsız olmuyor, zararlı morötesi (UVA ve UVB) ışınları filtreleniyor, otomobili kullananların gizliliği de korunuyor. Lamine tasarıma dönersek, bu malzeme ve tasarım sayesinde tavan panellerinin sağlamlığı artan Chiron’un çarpışma halinde güvenlik sağlama gibi yapısal özellikleri de korunuyor. Standart tavana sahip bir Chiron’dan farklı olarak Chiron Sky View seçeneğinde baş üstü yüksekliği 2,7 santimetre kadar artıyor, bu da dikkate değer bir değişiklik.

Bugatti, Sky View özelliğine sahip yeni Chiron’u Kaliforniya’da Ağustos 2018 sonunda düzenlenecek Monterey Otomobil Haftası’nda tanıtmayı planlıyor.