Borusan Contemporary İle #EvdeSanatlaKal

Sağlık tedbirleri kapsamında sanatseverlerin ziyaretine geçici süreliğine kapalı olan Borusan Contemporary, sergilerini ve Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki eserleri internet sitesi ve Google Arts & Culture platformu üzerinden ziyarete açıyor.

Borusan Contemporary  dijital platformlar aracılığıyla sanat izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Sanatseverler, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki eserleri internet sitesi ve Google Arts & Culture platformu üzerinden evlerinin konforunda izleyebilecekler.

Bu kapsamda, Borusan Contemporary’de 13 Eylül 2020 tarihine kadar sergilenmeye devam edecek olan video sanatının öncü ismi  Bill Viola’nın İstanbul’daki ilk kişisel sergisi Bill Viola: Geçici, hazırlanan dijital sergi rehberi üzerinden izlenebilecek. Rehber üzerinden, sergide yer alan videoların fotoğraflarını görüntüleyerek, eserler hakkında ayrıntılı bilgi almak mümkün. Bill Viola Dijital Sergi Rehberi’ne buradan ulaşılabilir: bit.ly/dsr01bv

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan eserler ise Borusan Contemporary internet sitesi üzerinden görüntülenebiliyor. Sanatseverler beğendikleri eserleri sosyal medya üzerinden #EvdeSanatlaKal etiketiyle @borusancontemporary ve takipçileri ile paylaşabilirler.