Bodrum’un Yalıkavak Marina’sı

Milyon dolarlık teknelerin, lüks megayatların korunaklı alanlarıdır marinalar. Aynı zamanda da dünyanın en gözde tatil mekânlarındandır. Tek fark, beş yıldızlı resort’lar yerine suyun üzerinde kendi konforlu yatınızda vakit geçirirsiniz. Bodrum’un Yalıkavak Marina’sı da böyle yerlerden… İyi yemeğin, alışverişin ve süperyatların keyfini çıkarabileceğiniz, marinacılık anlayışının çıtasını yükselten nadir yerlerden…

Burası, dünyanın en lüks marinaları arasında yer alan Marina di Capri, Marina di Portofino, Port de Cannes ya da Porto Montenegro’yu, farklı konseptiyle geride bırakmayı başarıyor.

5 Altın Çapa” sertifikasına sahip olan Yalıkavak Marina’da 620 yat aynı anda ağırlanabiliyor. Hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilere dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan Yalıkavak Marina, 140 metre uzunluğa kadar olan süperyatlara hizmet veriyor. Marinada 10.000 metrekare çekek alanı, 260 tona kadar çekme-atma kapasitesi, 140 metreye kadar megayatları ağırlayabilen, 1.000 Ampere kadar 3 faz elektirik bağlantısına sahip bağlama alanı sunuluyor.

Marina bünyesinde Yalıkavak Marina Beach Hotel, Yalıkavak Marina Boutique Hotel ve Spa & Fitness Merkezi de bulunuyor ve yıl boyunca misafirlerini ağırlıyor. Yalıkavak Marina Beach ve Boutique otellerinde konaklayan misafirler, Ege Denizi’nin göz alıcı renklerinin keyfini çıkarıp, odalarından kısa bir yürüyüşle dünyaca ünlü mağazalardan alışveriş yapabiliyorlar.

Eğer aradığınız dört dörtlük bir yemek deneyimi ise marina içinde yer alan Nusr-Et, Zuma, Fenix ya da Sait’i tercih edebilirsiniz. Her biri birbirinden özel menülere sahip bu restoranlarda çarpıcı Yalıkavak günbatımını da izleyebilirsiniz.