BMW R NineT Nostalgia Motosiklet

Retro motosikletler her zaman çekici ve havalıdır, ancak akıllara da şu soru gelmeden olmuyor: Dünyanın gerçekten “tarihi geçmiş” bir motosiklete ihtiyacı var mı?

Alex Niznik de 2012’deki Retrootomobil şovu Pebble Beach Concours d’Elegance’daki klasikleri görene kadar böyle düşünüyordu. Art Deco esintili bir 1934 BMW R7 satın alana dek… “İlk görüşte âşık oldum” diyor Niznik. Tek sorun, motosikletin bir prototip oluşuydu. Tam da bu noktada bu makineden ilham alarak kendi tarzını yaratmaya karar verdi. Bir dizi tasarımcı ve motosikletin gövdesini hazırlayacak Stanislay Pavlov ile buluştuktan sonra aklında bazı şeylerin daha da şekillendiğini söylüyor.

Modern bir BMW R NineT’yi kullanarak yeni bir konsept geliştirdiler. Niznik buna Nmoto (nmoto.com) adını verdi. Nmoto’nun modern ve klasiği bir araya getiren tasarımlarında geleneksel İngiliz tekerlekleri kullanılırken, motosikletlerin alüminyum gövdeleri bilgisayarlar aracılığıyla oluşturuluyor.

R NineT motosikletin yapımının 10 ay sürdüğünü söyleyen Niznik, bunun için 96 -74 tanesi kendi bünyelerinde üretilen- el yapımı farklı bileşen kullandıklarına dikkat çekiyor. Markanın bu ilk çıkış modelinin tam adı ise R NineT Nostalgia ve başlangıç fiyatı 39.500 dolar. Bu tasarım harikasını satın almak isterseniz Alex Niznik ile alex@nmoto.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.